شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 15:00 منتشر شده در مورخ: 1398/06/20 شناسه خبر: 1520361
امام جمعه مهدیشهر:
اختلاس گران جزو لشکر "عمرسعد" هستند/ سازش و تسلیم در فرهنگ حسینی جایی ندارد
امام جمعه مهدیشهر مقاومت و ایستادگی امام حسین (ع) در برابر اقدامات یزید را درس مهمی برای ما دانست و گفت: سیدالشهدا به ما نشان داد که سازش و تسلیم در برابر حکام ظالم و دشمنان در فرهنگ حسینی جایی ندارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام محمد بارانی امام جمعه مهدیشهر در گفتگو با خبرنگار مرآت، ارادت مردم به اباعبدالله الحسین(ع) را از سرمایه های عظیم دانست و گفت: این ارادت به امام حسین(ع) باید ما را به امام زمان(عج) متصل کند.

وی با تاکید بر درس گرفتن از صبر و مقاومت اباعبدالله الحسین در واقعه کربلا، اظهار کرد: کلید همه موفقیت ها صبر و مقاومت است.

امام جمعه مهدیشهر مقاومت و ایستادگی امام حسین (ع) در برابر اقدامات یزید را درس مهمی برای ما دانست و تصریح کرد: عزاداران حسینی که اباعبدالله را الگوی خود می دانند باید از مقاومت حضرت به خوبی درس بگیرند و در برابر ظلم و زیاده خواهی ها بایستند و همواره پشت سر رهبری حرکت کنند.

بارانی تاکید کرد: مقاومت ما از فرهنگ حسینی نشات می گیرد و سازش و تسلیم در برابر حکام ظالم در این فرهنگ جایی ندارد. 

وی با بیان اینکه عزاداری ها و لباس مشکی بر تن کردن ها چند روزی بیش نیست ولی باید سبک زندگی حسینی را همیشه در زندگی مان پیاده کنیم، افزود: اگر غیرت دینی و ارزش ها را تا عاشورای دیگر حفظ کردیم می توانیم در زیر خیمیه اباعبدالله باقی بمانیم.

امام جمعه مهدیشهر تصریح کرد: یکی از شرط های حسینی شدن و حسینی ماندن این است که از فضای اقتصادی کشور سوء استفاده نکنیم و تکیه ما بر صندلی ریاست به گونه ای باشد که از ما شمر و یزیدی نسازد.

بارانی، گرفتن رشوه و اختلاس را نشانه هایی از لشکر عمرسعد و یزید دانست و بیان کرد: اگر زندگی ما به رشوه آلوده گردد و درمدیریت نظام اختلاس و دزدی وارد شود، در لشکر عمرسعد قرارخواهیم گرفت.  

وی همچنین به مصائب حضرت زینب در کربلا و دوران اسارت حضرت، اشاره کرد و گفت: حضرت زینب(س) را  "ام العزائم" یعنی مادر اراده ها لقب داده اند چرا که حضرت با اراده راسخ خود توانست محکم در برابر یزید بایستد و ابهت وی را درهم شکند.

امام جمعه مهدیشهر شناخت دشمن و مقاومت دربرابر دشمن را از ویژگی های مهم حضرت زینب کبری(س) دانست و اظهار کرد: روایت داریم اگر مدیریت حضرت زینب نبود، امام سجاد(ع) را در کربلا یا شام به شهادت می رساندند.

بارانی مهمترین وظیفه خانواده ها را تربیت دخترانی زینب گونه عنوان کرد و از مادران خواست به این امر مهم توجه کنند.

انتهای پیام/ 

http://dana.ir/1520361
ارسال نظر
نظرات