شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 11:08 منتشر شده در مورخ: 1398/06/21 شناسه خبر: 1520517
مدیرکل حج و زیارت کرمانشاه عنوان کرد؛
ثبت‌نام بیش از ۵ هزار کرمانشاهی برای پیاده‌روی اربعین
مدیرکل حج و زیارت استان کرمانشاه گفت: بیش از ۵ هزار زائر کرمانشاهی برای شرکت در پیاده‌روی اربعین در سامانه سماح ثبت‌نام کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حامد دارابی در گفتگو با خبرنگار مرصادنیوز اظهار داشت: بر اساس آخرین آمار سامانه سماح ۵ هزار و ۵۰ نفر از زوار استان کرمانشاه برای پیاده روی اربعین در سامانه سماح نام‌نویسی کرده‌اند.

مدیرکل حج و زیارت استان کرمانشاه با بیان اینکه پیش بینی می شود ظرف روزهای آینده آمار ثبت‌نامی ها به طور چشمگیری افزایش یابد، گفت: زوار اربعین از نوزدهم شهریورماه مصادف با دهم محرم امکان خروج از مرز را داشته و این خروج تا ۷۲ ساعت قبل روز اربعین ادامه خواهد یافت.

این مسئول افزود: پیش بینی می شود با توجه به کاهش هزینه سفر، امسال شمار زوار اربعین تا چند برابر افزایش یابد.

دارابی با بیان اینکه مشکلی در روند ثبت‌نام زوار اربعین وجود ندارد، گفت: همان گونه که انتظار می رود شهرستان کرمانشاه بیشترین شمار زوار را در میان سایر شهرستان های استان به خود اختصاص داده است.

وی درباره زوار اعزامی به عتبات عالیات در دهه نخست محرم بیان کرد: حج و زیارت تنها متولی کاروان هایی است که از طریق دفاتر زیارتی اعزام شده اند و در قبال افرادی که انفرادی عازم عتبات عالیات شده‌اند هیچ گونه تعهدی ندارد.

مدیرکل حج و زیارت استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: طی دهه نخست محرم ۱۰ کاروان ۴۰ نفره از استان کرمانشاه به عتبات عالیات اعزام شدند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1520517
ارسال نظر
نظرات