شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 11:18 منتشر شده در مورخ: 1398/06/21 شناسه خبر: 1520531
استاندار یزد:
دولت در زمینه بهره‌وری، استان یزد را الگوی طرح‌های کشوری قرار دهد
استاندار یزد گفت: این انتظار را داریم که سازمان اداری و استخدامی کشور هم به خوبی فعالیت‌ها و برنامه‌ها و طرح‌های استان یزد را مورد حمایت قرار دهد و به استان یزد به عنوان یک الگوی کشوری نگاه کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از یزدرسا، محمدعلی طالبی در کارگروه ارتقا بهره‌وری استان یزد که صبح امروز با حضور جمشید انصاری معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور برگزار شد، اظهار داشت: استان یزد مستعد توجه در حوزه بهره‌وری است که این ناشی از شرایطی است که ما در این استان داریم.

وی ادامه داد: یک‌سری از شرایط به محدودیت‌هایی که ما در منابع مانند آب، هوا، محیط زیست و امثالهم داریم مربوط می‌شود که چالش‌ها و محدودیت‌هایی را برای استان ایجاد کرده است.

استاندار یزد اضافه کرد: اما از آن طرف هم شرایط ایجابی وجود دارد که به فرهنگ مردم یزد مربوط می‌شود، به‌طوری‌که بهره‌وری به نوعی در گوشت و پوست و خون مردم یزد است که روحیه سخت‌کوشی، پرکاری و اقتصادی مردم یزد که موجب شده ما زمینه‌ها و ظرفیت‌های توجه به حوزه بهره‌وری را در استان داشته باشیم از نمونه‌های آن است.

طالبی با بیان اینکه به نوعی یزد شهر استفاده از فرصت‌ها و حتی فراتر از آن تبدیل تهدیدها به فرصت ها است، عنوان کرد: اما ما امروز با امتزاج فرهنگ‌ها مواجه هستیم و از این ناحیه چالش‌هایی بر استان یزد به وجود آمده است که درهم آمیختگی الگوهای توسعه در یزد و یا حتی نداشتن یک الگوی مناسب برای توسعه و ضرورت‌ها و نیازهای استان را موجب شده است که نتیجه آن چالش‌هایی است که ما امروز در حوزه‌های مختلف با آن موجه هستیم.

وی گفت: یکی از چالش‌هایی که شاید بتوانیم در استان یزد نمونه‌های عینی از آن را ببینیم، بحث کارایی و اثربخشی است، به عنوان مثال محل سئوال است که خیلی از مسائلی که با افتخار طی ده‌های گذشته از آن یاد کردیم کار درستی بوده است که به سمت آن رفتیم یا نه؛ به عنوان مثال می‌توان به دانشگاه‌ها اشاره کرد که اگر بخواهیم با شاخص‌های اثربخشی بسنجیم که چقدر از فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های ما جذب بازار کار شده‌اند علامت سئوال‌های متعددی پیش روی ما قرار می‌گیرد.

استاندار یزد اضافه کرد: ما این را در سایر بخش‌ها هم داریم، یعنی سرمایه‌گذاری‌های بسیار زیادی که در استان انجام شده است اما نیروی متناسب کاری‌اش را در استان یزد نداشتیم و رفتیم از بیرون نیروی کار با تحصلات پایین آوردیم و به مهاجرت دامن زدیم و به سومین استان مهاجرت‌پذیر کشور تبدیل شدیم و تبعات اجتماعی و فرهنگی ناشی از این مهاجرت‌ها را شاهد هستیم؛ یا مثلا ما تسهیلات بانکی را به واحدهای اقتصادی می‌دهیم بدون اینکه آن خروجی نهایی‌اش که ایجاد اشتغال است را مورد ارزیابی قرار دهیم.

طالبی خاطرنشان کرد: البته ما در حال پایش و تغییر برخی از اولویت‌ها و الگوها در توسعه استان هستیم، با هدف اینکه اینکه این اثربخشی را افزایش دهیم و مفهوم واقعی بهره‌وری را در استان دنبال کنیم.

وی افزود: با توجه به آمادگی که استان یزد دارد و کاری که ما در استان کردیم تشکیل این کارگروه و تمرکز جدی روی فعالیت‌های مربوط به بهره‌وری، این انتظار را داریم که سازمان اداری و استخدامی کشور هم به خوبی فعالیت‌ها و برنامه‌ها و طرح‌های استان یزد را مورد حمایت قرار دهد و به استان یزد به عنوان یک الگوی کشوری نگاه کنند برای طرح‌هایی که می‌خواهند در سطح کشور اجرا کنند، چرا که هم زمینه آن در استان فراهم است و هم همکاری و همراهی مسئولین و مدیران بخش‌های مختلف اعم از دولتی و خصوصی به خاطر درک ضرورت پرداختن به موضوع بهره‌وری در برنامه‌های توسعه‌ای استان وجود دارد.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1520531
ارسال نظر
نظرات