شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 12:47 منتشر شده در مورخ: 1398/06/21 شناسه خبر: 1520554
در گفتگو با مرصاد مطرح شد؛
پیشرفت 65 درصدی ساخت بقعه احمدابن اسحاق
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سرپلذهاب از پیشرفت ۶۵ درصدی ساخت بقعه احمد ابن اسحاق خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حمید خسروانی پور در گفتگو با خبرنگار مرصادنیوز در خصوص آخرین وضعیت بازسازی بقعه احمدبن اسحاق قمی شهرستان سرپلذهاب اظهار داشت: این پروژه هم اکنون پیشرفت حدود ۶۵ درصدی دارد و در مراحل خوبی است.

 وی با بیان اینکه هم اکنون عملیات اجرایی آن در حال انجام است، افزود: سازه به کار رفته در این پروژه سازه بسیار مستحکم و با دوامی بود که در حوادث احتمالی دوباره آسیب نبیند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سرپلذهاب ادامه داد: با توجه به اینکه بنیاد مسکن پیمانکار این پروژه بوده و اداره کل اوقاف بهره بردار آن است، کارهای اجرایی را بنیاد مسکن انجام می دهد.

وی در پاسخ به اینکه آیا این پروژه تا اربعین حسینی به بهره برداری می رسد نیز گفت: بنابر تعهدی که بنیاد مسکن داده، قرار است که تا آبان ماه و دومین سالگرد زلزله این پروژه به نتیجه برسد.

خسروانی پور اعتبار مصوب برای این پروژه را حدود ۱۴ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: تاکنون حدود ۷ تا ۸ میلیارد تومان از این اعتبار هزینه شده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: در صورت تخصیص به موقع اعتبارات باقی مانده این پروژه تا دومین سالگرد زلزله به بهره برداری می رسد.

وی در خصوص تمهیدات اداره اوقاف سرپلذهاب برای اربعین حسینی نیز گفت: تلاشمان این است که طی این ایام موکبی را جوار بقعه متبرکه احمدبن اسحاق برپا کنیم و خدماتی چون بسته های فرهنگی، پاسخگویی به سوالات شرعی توسط مبلغین و تغذیه زائران را در قالب این موکب داشته باشیم.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سرپلذهاب برنامه ریزی هایی نیز برای اسکان احتمالی زائران خواهیم داشت و تدابیری نیز در این زمینه اندیشیده می شود.

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1520554
ارسال نظر
نظرات