شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 13:26 منتشر شده در مورخ: 1398/06/21 شناسه خبر: 1520574
رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور:
مشکل آب چاره‌ای جز اصلاح فرهنگ مصرف ندارد/ قناعت مردم یزد زبانزد است
رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در یزد گفت: موضوع مهمی که بخش بزرگی از مشکل آب را می تواند رفع کند، اصلاح فرهنگ استفاده از آب است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در جلسه  کارگروه ارتقا بهره‌وری استان یزد، گفت: گزارش ها و مطالعاتی که در استان یزد انجام شده را نمی توان با سایر استان ها مقایسه کرد و هر استان و منطقه مختصات و ملاحضات خاص خود را دارد.

جمشید انصاری افزود: ارائه مطالعات و عملکردها باید به یک مدل توسعه ای تبدیل شود که با گرفتن اطلاعات، شاخص های سالانه را تولید کند چراکه ایجاد یک مطالعات و گزارش ها باعث می شود تا این مدل همانند یک سند بالا دستی همیشه در دسترس باشد.

معاون رئیس جمهور، ادامه داد: مدل سازی یک شیوه معمول در دنیا و کشورهای پیشرفته است؛ دنیا مطالعات کاربردی را با هدف مدلسازی انجام می دهد تا در کوتاه ترین مدت به مطالعات میدانی برسد اما در کشور از مدلسازی و نتایج آن غافل هستیم.

انصاری تصریح کرد: نکته کلیدی که در مدلسازی وجود دارد این است که باید همه ابعاد جمع بندی و به صورت راهبردی ارائه شود یعنی در کنار آسیب شناسی نقاط قوت، ضعف و راهکارها نیز ارائه شود.

وی با اشاره به مشکل آب استان یزد، اذعان داشت: از دیرباز آب به عنوان یک مشکل جدی در استان یزد مطرح بوده است و مردمان قانع این دیار با سخت کوشی قدردان این رحمت الهی بودند.

انصاری خاطرنشان کرد: موضوع مهمی که بخش بزرگی از مشکل آب را می تواند رفع کند، اصلاح فرهنگ استفاده از آب است؛ امروز ما اگر مشکلی در بحث آب چه در حوزه مدیریت و چه در حوزه مصرف داریم در واقع ریشه آن در فرهنگ نادرست است.

وی گفت: ویژگی های بارز فرهنگی مانند قناعت، سخت کوشی و روحیه کار جمعی باعث شده تا فرهنگ مردم یزد نسبت به سایر مناطق کشور، برجسته و زبانزد باشد و از منابع آبی بیشترین بهره وری را داشته باشند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1520574
ارسال نظر
نظرات