شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 17:34 منتشر شده در مورخ: 1398/06/21 شناسه خبر: 1520621
عضو هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان در خصوص پرونده دختر آبی مطرح کرد؛
بیان سخنان خلاف واقع از زبان نمایندگان به اعتماد مردم و اعتبار مجلس آسیب می‌زند
عضو هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان با تاکید بر اینکه بیان سخنان خلاف واقعی بیش از همه به خود نماینده، اعتماد مردم و اعتبار مجلس آسیب می رساند، گفت: همین باعث می شود تا مردم تصور کنند نماینده‌شان بدون تحقیق اظهار نظر کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص اظهار نظرهای برخی نمایندگان مجلس راجع به دروغ دختر آبی که منجر به التهاب بیشتر فضای کشور شد، گفت: توقع می رود نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی اسیر اخبار غلط نشوند.

وی با بیان اینکه عده ای به دنبال تحریک احساسات نمایندگان هستند، افزود: برخی مترصد هستند تا با تحریک احساسات نمایندگان آن ها را مجبور به موضع گیری کنند.

سلیمی ادامه داد: قانون اجازه اظهار نظر به نمایندگان را در هر حوزه ای می دهد ولی باید در نظر داشت که اگر اظهار نظری هم می شود باید بر اساس اخبار واقعی باشد و اگر این مهم صورت نگیرد ممکن است فرد سخنی بگوید که با واقع منطبق نباشد.

بیان سخنان خلاف واقع از زبان نمایندگان به اعتماد مردم و اعتبار مجلس آسیب می زند

وی با تاکید بر اینکه بیان چنین سخنان خلاف واقعی بیش از همه به خود نماینده، اعتماد مردم و اعتبار مجلس آسیب می رساند، گفت: همین باعث می شود تا مردم تصور کنند نماینده‌شان بدون تحقیق اظهار نظر کرده است.

عضو هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان با اشاره به سخنان خلاف واقع برخی نمایندگان، بیان کرد: گاهی اوقات مشاهده می شود که اطلاعات پایه از طرق غیر مطمئنی به آن ها رسیده و باعث اظهار نظر اشتباه آنان شده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در این خصوص اگر مطلبی به هیئت نظارت منتقل شود، حتما مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1520621
ارسال نظر
نظرات