شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 23:53 منتشر شده در مورخ: 1398/06/21 شناسه خبر: 1520652
یک مبلغ بین المللی در جمع بانوان زینبی:
لقمه حرام، مانع شنیدن حرف حق می شود/بانوان با انتقال پیام عاشورا، فرزندان خود را حسینی تربیت کنند
مبلغ بین المللی با تأکید بر اینکه لقمه حرام، مانع شنیدن حرف حق می شود، گفت: بانوان با تأسی از حضرت زینب(س) با انتقال پیام عاشورا و زمینه سازی برای لقمه حلال دادن به فرزندان خود، آنان را حسینی تربیت کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصر همدان؛ حجت الاسلام ناصر حسنی عصر امروز در همایش بانوان زینبی تویسرکانی گفت: روز واقعه، یعنی روز عاشور در کربلا هرچه سیدالشهداء(ع) تلاش می کردند تا صدایشان به سپاه دشمن برسد، آنان هله هله کنان و با سر و صدا اجازه نمی دادند پیام اباعبدالله(ع) به لشکریان برسد.

وی اظهار کرد: در آن زمان بود که امام حسین(ع) رو به دشمن کرد و با این مضمون فرمودند که اگر صدای حق و حقانیت امروز دل های شما را زنده نمی کند به دلیل آن است که پول های کثیف در زندگی های شما رخنه کرده و شکم هایتان از لقمه حرام پر شده است.

این استاد حوزه و دانشگاه افزود: زنان در تمام طول تاریخ نقش مؤثری در همراهی همسران، فرزندان و برادران خود در حمایت از دین مبین اسلام داشته اند و نمی توان از نقش آنان در هر نهضتی غافل ماند، همچنان که حضرت زینب(س) در همه حال پیرو ولی زمان خود بود و در انتقال پیام عاشورا به جهانیان از هیچ کوششی دریغ نکردند.

حجت الاسلام حسنی به نقش بانوی بزرگوار اسلام در دشت کربلا به عنوان حامی امام و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) اشاره کرد و گفت: باید از مصائبی که بر اهل حرم در آن روز تلخ گذشت بارها و بارها بگوییم تا قساوت و جنایت سپاهیان حرام خوار شمر و عبیدالله بر همه آشکار شود.

وی تصریح کرد: آنان به طفل ۶ ماهه هم رحم نکردند و صورت حضرت رقیه(س) را با سیلی همچون جد بزرگورشان کبود کردند و پهلوی آن کودک خردسال را هم شکستند.

این مبلغ بین المللی عنوان کرد: آن زمان که حرامیان سپاه شمر بر خیمه ها و پیکرهای مطهر شهدای کربلا تاختند و حضرت زینب(س) به توصیه ولی زمان خود امام سجاد(ع) به کودکان گفتند از خیمه ها بیرون بیایید و به دشت فرار کنید، تا زیر لعل های تازه تعویض شده نروند، لشکر کفر به دنبال کودکان رفتند و آنان را هم به شهادت رساندند و یا آن که کودکان بی پناه در دشت گم شدند و از گرسنگی و تشنگی به شهادت رسیدند.

حجت الاسلام حسنی تأکید کرد: امروز بانوان ما باید همچون زینب(س) در انتقال پیام عاشورا به فرزندان خود تلاش مضاعفی داشته باشند و آن سنگ دلی و خباثت لشکریان ۳۰ هزار نفری کوفه را به همگان یادآوری کنند.

وی افزود: آنچه که سبب آن همه خباثت و جنایت در عاشورای ۶۱ از سوی لشکر کفر شد همه و همه به دلیل آن بود که شکم های شمریان از مال حرام پر شده بود.

این استاده حوزه و دانشگاه با بیان اینکه امروز نقش زنان در تربیت فرزندان بسیار مؤثر است، خطاب به بانوان گفت: در تربیت فرزندان و دادن لقمه حلال به آنان کوشا باشید تا حتی جزء سیاهی لشکر دشمن نشوند، سیاهی لشکر دشمن در عاشورا همان کسانی بودند که با حضورشان ترس و دلهره بر تن کودکان و زنان اهل حرم انداختند.

به گزارش عصر همدان، آنچه که به این مراسم معنویت خاصی بخشید وجود بیرق حرم عمه سادات حضرت زینب کبری(س) بود.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1520652
ارسال نظر
نظرات