شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 15:55 منتشر شده در مورخ: 1398/06/22 شناسه خبر: 1520775
آیت الله دری نجف آبادی:
مسئولین فریب دروغ پردازی دشمنان را نخورند/ تغییر بولتون سیاست‌های آمریکا نسبت به ایران را تغییر نمی دهد/ اگر مسئولین درست عمل کنند، ملت در برابر توطئه های آمریکا با قدرت ایستاده اند
آیت الله دری نجف آبادی گفت: امیدواریم در شرایط فعلی مجلس، دولت و شورای عالی امنیت ملی کشور هوشیار باشند و فریب دشمن دغل کار وحقه باز را نخورند و باقدرت پیش بروند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  دیار آفتاب؛ آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اراک در خطبه های نماز جمعه ضمن تشکر از همه کسانی که طی دهه اول محرم در تعظیم شعائر دینی تلاش و مجاهدت کردند گفت: همه ی روزها حسینی و کربلایی هستیم و باید از امروز هیئت ها و موکب ها در عین اینکه کار روزمره خود را ده برابر انجام می دهند برای اربعین هم آماده شوند.

دری نجف آبادی در خصوص گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایران، بیان کرد: ناچار شدیم که بعد از دوماه فرصت، گام سوم کاهش تعهدات برجامی را برداریم. معنای گام سوم این است که در بسیاری از مسائل تحقیقاتی و پژوهشی که قبلا اقدام نکرده بودیم، اقدام کنیم و کارهایی که باید ۱۰ سال بعد انجام می دادیم را جلوتر انجام می دهیم.

وی تصریح کرد: به یک معنا این حرکت کار بزرگی است اما در عین حال باید برای ماه های بعد مواظب و هوشیار باشیم. ممکن است فشارهایی را آمریکایی ها و غیر آمریکایی ها بیاورند و یکی به نعل بزنند و یکی به میخ و از طرفی چماق نشان دهند و از طرفی هویج، ولی ما نباید فریب آنها را بخوریم چرا که آنها دشمن و دروغ پردازند.

نماینده ولی فقیه در استان افزود: بولتون را جابه جا می کنند، ولی سیاست های آمریکا نسبت به جمهوری اسلامی ایران به سادگی تغییر نمی کند. رابطه گرگ و میش چه معنا دارد؟ رابطه انسان با انسان است نه رابطه گرگ و میش. اگر بنا باشد آنها گرگ باشند و ما بره آنها به دنبال غارت ما هستند و ما نباید فریب آنها را بخوریم.

وی اظهار کرد: در این چهل سال گذشته آنها یک قدم برای ما برنداشتند و هر روز یک بازی در آوردند و سر ما را شیره مالیدند و کلاه گذاشتند. البته امیدواریم در این مرحله مجلس، دولت و شورای عالی امنیت ملی کشور هوشیار باشند و فریب این دغل کاران وحقه باز را نخورند و باقدرت پیش بروند.

دری نجف آبادی ادامه داد: ممکن است مقداری سختی بر ملت تحمیل شود. اما ملت ما ملت کربلایی و عاشورایی هستند و آماده اند. اگر مسئولین درداخل عمل کنند ملت در برابر توطئه های آمریکا با قدرت ایستاده است.

وی بیان کرد: انتظار مردم این است که همه مسئولین در کمال صداقت و امانت و با اخلاق اسلامی رفتار کنند و وفادار به امام و رهبری و خدمت گذار مردم باشند و خودشان را وقف خدمت به مردم کنند.

امام جمعه اراک با تاکید بر اینکه مردم، به شرطی که مسئولین هوشیار باشند با کمبود ها و تنگناها می سازند، تشریح کرد: نمی شود که ۱۸.۴ میلیارد دلار بدهیم به افراد مختلف، بعد مشخص نشود که چه شد! بر یک دلار و ارز کشور هم باید نظارت شود و به جا هزینه شود. باید با اسراف و ول خرجی مبارزه شود و بدانیم که ارز کشور مثل خون پیکر می ماند و باید به پیکر ملت تزریق شود.

وی با بیان اینکه باید با توجه به شرایط، حکیمانه عمل کنیم عنوان کرد: امیدواریم که گوش شنوا باشد و آقایان در همه زمینه ها چون واگذاری ها و خصوصی سازی ها، تخصیص ارز و منابع و... در کمال امانت و صداقت و همراه با نظارت قدم بردارند. البته به قول خودشان نظارت به معنای مچ گیری نیست اما نظارت یعنی هزینه ها را دقیقا مدیریت و کنترل کردن.

دری نجف آبادی در خصوص بازگشایی مدارس و دانشگاه ها گفت: ان شاءالله نسل جوان و نوجوان ما با توکل بر خدا در این میدان بزرگ و با عظمت شرکت کنند. جوانان ما امیدهای آینده اند و برای آینده بسیار با عظمت کوله بار بزرگی بر دوش نسل امروز و فردا هست. این کوله بار را باید با جدیت به دوش گرفت و با توکل بر خدا برای فتح سنگر های بزرگ آینده کشور و سنگرهای بزرگ انقلاب در عرصه منطقه ای و جهانی خدمت گذاران بزرگی برای اسلام و اهل بیت باشیم.

وی اضافه کرد: جوانان می توانند مانند سید حسن نصر الله ها و سردار سلیمانی ها و دکتر چمران ها منشا خدمت باشند و افتخار آفرینی کنند. هر کدام از آنها باید برای آینده بسیار درخشان ستون فقرات این کشور عزیز و این ملت بزرگ باشند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای ۱۷ شهریور خاطر نشان کرد: یازدهم مهر ماه سال جاری کنگره ملی نقش امام خمینی (ره) در دفاع مقدس و  ۶۲۰۰ شهید سر افراز استان مرکزی در محل مصلی قدس با حضور همه مردم، نیروهای مسلح و خدمت گزاران برگزار می شود و امید است که مراسم، با شکوه و با عظمت برگزار گردد.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1520775
ارسال نظر
نظرات