شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 16:39 منتشر شده در مورخ: 1398/06/22 شناسه خبر: 1520787
درخطبه‌های نماز جمعه تبریز مطرح شد؛
انتقاد شدید امام جمعه تبریز به حذف واژه «شهید» از تابلوهای خیابانی/ وضعیت مقبره‌الشعرا برازنده نام شهریار نیست
حجت‌الاسلام والمسلمین آل‌هاشم گفت: برای بار اول تذکر می دهیم که عاملان حذف نام شهید از تابلوهای معابر، در جهت اصلاح برآیند وگرنه با خشم مردم آذربایجان مواجه خواهند شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، حجت‌الاسلام والمسلمین آل‌هاشم، نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی در خطبه های نماز جمعه تبریز با اشاره به رعایت تقوا در تمام شئون زندگی اظهار داشت: رعایت تقوا بر هر مسلمانی لازم و ضروری است، امیرالمومنین(ع) در باب تقوا می فرماید: تقوا در راه رفتن نیز اط صفات متقین است. سعی کنیم در سلام دادن نیز تقوا الهی را به جا آوریم.

وی با اشاره به اهمیت امربه معروف گفت: اصول و نحوه تبلیغ در امر به معروف بسیار مهم است. دهه اول مهم  تمام شد ولی جلسات تبلیغی باید تا آخر محرم ادامه دار باشد. یکی از اصول امر به معروف، دفاع از مظلوم است حتی اگر مظلوم کافر نیز باشد. فریاد برای مظلوم در مقابل ظالم نیز از مصادیق امر به معروف به شمار می‌رود.

امام جمعه تبریز افزود: قرآن می فرماید: کسانیکه مردم را به سوی خدا دعوت می کنند از بهترین مردمان عصر خود هستند بنابراین آقایان وعاظ و خطبا بدانند کار کار مهمی را انجام می‌دهند فلذا نباید از این کار دلسرد و خسته شوند.

خطیب جمعه تبریز در خطبه دوم با انتقاد از ماجرای حذف نام شهید از تابلوهای خیابانی در تبریز تصریح کرد: هر چه داریم به برکت خون شهدا است، البته پروژه شهید زدایی چند سالی است که آغاز شده و مختص به تبریز نیست. به آقای شهردار  تذکر دادم و ایشان نیز این مسئله را پیگیری خواهند کرد. برای بار اول تذکر می دهیم که عاملان این اقدام، در جهت اصلاح برآیند وگرنه با خشم مردم آذربایجان مواجه خواهند شد.

نماینده ولی فقیه در خلال خطبه‌های نماز جمعه با انتقاد از دست اندرکاران مصلی تبریز ابراز کرد: قبلا گفته بودیم در مصرف برق مصلی تجدید نظر شود ولی نگفته بودیم که چراغ ها را خاموش کنید تا همه جا تاریک باشد. مسئولین مصلی تبریز چراغ های معمولی را روشن کنند تا بتوانیم مردم را ببینیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین آل‌هاشم  در ادامه به پروژه نیمه تمام مقبره الشعرای تبریز اشاره کرد و بیان داشت: استاد شهریار خدمات ارزنده ای به اسلام و انقلاب داشته و از سرآمدان شعر و ادبیات معاصر است ولی باید ببینیم که مقبره ایشان در چه وضعیتی قرار دارد. گردشگران بسیاری از همه نقاط جهان برای زیارت مقبره شهریار به تبریز آمده ولی با صحنه نامناسبی در مقبره الشعرا مواجه می‌شوند.

وی در پایان از امضای طوماری توسط مردم برای تشکر از آیت‌الله رئیسی، خبر داد و گفت: ما نیز از اقدامات ریاست قوه قضاییه حمایت می کنیم.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1520787
ارسال نظر
نظرات