شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان ایلام
ساعت: 16:38 منتشر شده در مورخ: 1398/06/22 شناسه خبر: 1520812
در خطبه های شهرستانهای ایلام عنوان شد؛
ماجرای دختر آبی نتیجه فضا سازی دشمن بود/مسئولین به مشکلات مردم توجه کنند
ماجرای دختر آبی نتیجه فضا سازی دشمن بود که عده ای در داخل فریب آن را خوردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از ایلام بیدار، آیین عبادی سیاسی نماز جمعه در شهرستانهای  استان ایلام با حضور خیل عظیم نمازگزان برگزار و ائمه جمعه مطالبی را درباره مباحث روز مطرح کردند که به شرح ذیل است.

مسئولین به مشکلات  مردم توجه کنند

جت الاسلام "علی حیدری"، امام جمعه ایوان در خطیه های این هفته نماز جمعه شهرستان ایوان گفت:همچنان مسائل اقتصادی و معیشتی از مشکلات اساسی کشور است که مردم را تحت فشار قرار داده است ،بخش عمده این مشکلات به مدیریتهای ناکارآمد وبرخی نیز به روشهای ناکارآمد برمی گردد مجلس لازم و ضروری است که برای مقابله با گرانی های موجود قوانین لازم را وضع کند،با این مجازاتهای حدعقلی گران فروشی ها مهار نمی شود.

امام جمعه ایون اظهار کرد : مردم با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می کنند ،عدهای  نیز به دنبال اهداف سیاسی خودشان هستند و بدتر از ان برای دشمنان  بهانه و خوراک تبلیغاتی درست می کنند ، متاسفانه عده ای مسئول و نماینده ناکارآمد چشمان خود را از واقعیتها می بندند و دنبال شکار سوژه هستند تا اولویت  زنان و دختران کشور را حضور در ورزشگاه ها و تماشای مسابقات فوتبال جا بزنند و خود را به عنوان مدافع آزادی و حقوق زنان معرفی کنند تا بتوانند درانتخابات برای خودرای جمع کنند و رسانه های همیشه آماده دشمن به یاری اینها می آیند تا از این سوژه ها استفاده کنند و زهر خود را علیه نظام خالی کنند

امام جمعه ایوان افزود :خاورمیانه  جدیدی که که آمریکا طراحی کرده بود و برای آن هفت هزار میلیارد دلار هزینه کرده هرگز ماولد نشد طرح معامله بزرگ قرن ترامپ که هم از اساس عقیم بود وعقیم ماند اما هم اکنون خاور میانه جدیدی برآمده از ایستادگی جبههه مقاومت توسط محورهای مقاومت و با محوریت ابران در حال شکل گرفتن است.
امام جمعه ایوان با اشاره به مسائل شهرستان ادامه داد: نابسامانی ها در شهرستان فراوان است این شهرستان نیازمند مسئولان فعال و کار جهادی است ،این روزها مراجعات مردم در مورد مسائل شهری افزایش یافته است بابدبسرعت تقداماتی صورت گیرد عدم احساس مسئولیت و کم کاری در این زمینه ظلم به مردم است.
 

ماجرای دختر آبی نتیجه فضا سازی دشمن بود

حجت الاسلام "احمد امرایی"، در خطبه های نماز جمعه شهرستان چرداول گفت: حضور پرسور مردم در مراسمات محرم روز عاشورا نشان از عشق و علاقه مردم به اهل بیت و سرور وسالار شهیدان دارد.

وی با بیان اینکه هیچ عبادتی در معنا ، مفهوم، پاکی و زیبایی به پای نماز نمی‌رسد، افزود: اصل و اساس قیام امام حسین(ع) نیز احیای دین، نماز اول وقت ، امر به معروف و نهی از منکر و سیره و سنت پیامبر (ص) بود که نمایشی از این فرایض الهی را در رفتار امام حسین(ع) در روز عاشورا  همه دیدند.

امرایی با ذکر این نکته که مهمترین اهداف امامان(ع) در تمام لحظات زندگی، تاکید و توجه دادنِ عملی به اهمیت مسائل شرعی است، و هیچ فعلی آنها را از این وظیفه و هدف باز نمی داشت، اضافه کرد: در سخت ترین لحظات ائمه معصوم از هدف خود باز نمی ایستاند وهمیشه به نشر معارف وفرهنگ اسلامی می پرداختند.

امام جمعه چرداول خاطرنشان کرد: باید درس های مهم قیام امام حسین علیه السلام همچون ایثار، قیام در راه حق، مقاومت در برابر استکبار، نماز اول وقت و امر به معروف و نهی از منکر را بصورت واقعی در زندگی خود جاری و ساری سازیم.

وی بیان داشت:اخراج مشاور ترامپ هم یکی از نشانه های پیروزی ایران برآمریکاست که بیش از پیش آمریکا را به افول نزدیک می کند.

امرایی اضافه کرد:دشمن امروزه از راههای مختلفی سعی در ایجاد توطئه ودشمنی با ملت ایران پرداخته است که باید مراقب اینگونه توطئه ها بود وفریب آن را نخورد.

وی با اشاره به اینکه مشکلات اصلی جوانان مملکت گفت: مشکل جوانان ما حضور یا عدم حضور در ورزشگاه‌ها نیست، مشکل کنونی بیکاری، اشتغال و تورم است که باعث به وجود آمدن آسیب های اجتماعی و رواج فرهنگ غربی شده است که باید تدبیری برای آن اندیشید.

امرایی با اشاره به ماجرای دختر آبی گفت: ، و پدر دختر خانمی که اخیرا خودکشی کرده اذعان کرد که خودسوزی وی ربطی به ورزش و حضور خانم‌ها در ورزشگاه‌ نداردکه متاسفانه عده ای در داخل وخارج کشور ازاین وضعیت می خواستند برای انحراف اذهان عمومی استفاده کنند.

امام جمعه چرداول تصریح کرد: در موضوع دختر آبی رسانه‌های بیگانه فضاسازی‌هایی کردند که متاسفانه برخی مسئولین جمهوری اسلامی ،سلبریتی ها وخبرگزاری ها  سعی در جریان سازی به سود دشمن داشتند که باید مورد پیگیری مراجع قضایی قرارگیرد.

اقدامات دستگاه قضا در مبارزه با فساد اقتصادی قابل تقدیر است

حجت الاسلام "عباس گوهری"، امام جمعه موقت مهران ،در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان مهران  گفت: نخست وزیر رژیم اسرایل در مناظرات انتخاباتی گفتند من قصد دارم حاکمیت جدید را تا اردن گسترش دهم و در صورت انتخاب مجدد این برنامه را اجرا می کنم این اعلان انقدر وقیح است که حتی عربستان به آن اعتراض کرد و آن را بسیار خطرناک برای فلسطین اعلام کرد و اگر این اجرا شود کل منطقه به آشوب کشیده می شود و ما به شدت این را محکوم می کنیم.

گوهری اظهار کرد:سید حسن نصرالله  در سخنرانی که داشتند بیان کرد ، ایشان خطاب به رهبر می فرمایند فرمانده خیمه گاه امروز ما امام خامنه ای است و مرکز خیمه ایران است وآمریکا برای نابودی آن تلاش می کند ای پسر فاطمه تو را تنها نمی گذاریم اگر امروز رهبر حسینی بایستد و خطاب به ما بگوید تاریکی شب همه جا را فرا گرفته و هرکس نمی تواند برود به او می گوییم ای رهبر ما اگر بدانیم کشته می شویم و ما را می سوزانند هزار بار این را انجام می دهیماینان سخنان کسی است که خود را سرباز رهبر خطاب می کند این سخنان نتیجه تفکرات حضرت امام خمینی(ره) است این سخنان نتیجه صدور انقلاب در جهان عرب و کل جهان است و یقینا اشاعه پیدا می کند.

گوهری افزود:از یک سو دبیرکل انصار الله یمن نامه میفرستد برای رهبری از سوی دیگر ریس جمهور سوریه با رهبر ملاقات می کنداز سوی دیگر بزرگان فلسطین با رهبر دیدار دارند از سوی دیگر سید حسن نصرالله اینگونه پشتیبانی از رهبر را اعلام میکند اینها نتیجه ی ایستادگی ومقابله با استکبار جهانی است آیا اگر مذاکره می کردیم این نتیجه را می داد این نتیجه اعتماد و همت داخلی است و نتیجه اش را دیدیم در مسائل بین المللی.

از قوه قضاییه برای مقابله با قضات مفسدین اقتصادی سکه و ارز و خودرو تشکر میکنم چرا که الان دلگرمی مردم به شخص رییس قوه قضاییه است بنده شخصا دلگرم شدم برخی از اقدامات ایشان از جمله برخورد با 60 قاضی ؛بازداشت معاون اجرایی؛ برخورد با برادر رییس جمهور و بردار معاون ریس جمهور اقای جهانگیری برخورد با دختر وزیر و.... حقا جا دارد از ایشان تشکر کرد.

دشمن به دنبال جدایی مردم از ولایت است

حجت اسلام "حسین طیبی"، خطیب جمعه موقت ملکشاهی با تسلیت عاشورای حسینی به واقعه عاشورا و حادثه کربلا اشاره کرد وگفت: به چه علت این همه جمعیت در مقابل امام ایستادند وچرا حادثه عاشورا صورت گرفت. مهم ترین علت، بی بصیرتی مردم در آن زمان بود که در مقابل ولایت ایستادند وبا ولایت مبارزه کردند.

 وی اظهار کرد: امروز باید همه مردم هوشیار باشند واز واقعه عاشورا درس بگیرند وگول فتنه های دشمن را نخورندتا بار دیگر چنین حادثه ای تکرار نشود.

 طیبی افزود: واقعه عاشورا باعث شد مردم آگاه شوند.

خطیب جمعه ملکشاهی گفت: دشمنان بدنبال جدایی مردم از ولایت هستند ووظیفه ما این است امروز حق را از باطل بشناسیم واز ولایت تبعیت کنیم واجازه ندهیم دشمنان بین مردم ولایت جدایی بندازند.

وی حضور مردم این شهرستان در مراسمات عزاداری دهه اول محرم را قابل تقدیر دانست واین حضور مردم را نشان ارادت مردم به اقا امام حسین عنوان کرد.

 

فشار اقتصادی راهکار اساسی دشمن برای ناامید کردن مردم است

"سیدحسن حسینی"امام جمعه موقت آبدانان در خطبه های این هفته نماز جمعه آبدانان تجلی ابعاد نهضت اباعبدالله الحسین(ع) را جهان شمول و گسترده دانست و اظهار داشت: عزاداری های اباعبدالله در اکثر کشورها برگزار شد و جهانی بودن امام حسین(ع) برای همه روشن و هر کسی از این مسیر خارج شود خسران آخرت و دنیا برای خود ایجادخواهد کرد.

وی افزود: گفتمان الهام گرفته از دین ، قیام امام حسین(ع) ،ایثار و از خودگذشتگی در قالب های مختلف چون حشدالشعبی، فاطمیون، زینبیون، حزب الله و ..تجلی یافته است.

 خطیب موقت آبدانان با اشاره به اینکه عدالتخواهان حول محور امام حسین(ع) حرکت می کنند،گفت: قیام امام حسین(ع) دینداری ،درس اخلاص و موقعیت شناسی،شجاعت ، دشمن شناسی،استقامت در برابر سختی ها و حریت را به جامعه فهمانده و جامعه درس آمادگی برای پشتیبانی از دین خدا را آموخته است.

وی با بیان اینکه دشمن از این قدرت و بیداری می ترسد،افزود: بارها و بارها در اظهارات و افکار دشمن بیان شده که آنهادر طول سالهای متمادی برای جهان تشیع نقشه می کشند اما وجود یاد و علاقه ای که امام حسین(ع) در ذهن شیعیان ایجاد کرده مانع از برآورده شدن نیات بد آنها می شود. 

حسینی در بخش دیگر از خطبه ها به گام سوم رابطه هسته ای اشاره و اضافه کرد:خدا را شکر دشمن نابکار شد و با ایجاد این فرصت طلایی امکان عمل به بیانات رهبری که راه نجات را نشان می دهد فراهم شد.  وی به شکست تروریسم اقتصادی آمریکا بر علیه کشورمان  اشاره و گفت:بعد از مسئله برجام آمریکا و مزدورانش با تمام قدرت ترفندهای اقتصادی مختلفی را برعلیه ما به کار بردند ولی با همت و پشتوانه مردم و بیانات مدبرانه رهبر انقلاب آمریکا در این مورد هم شکست خورد و اقتصاد ما الحمدالله رو به رشد و ترقی پیش می رود.

خطیب موقت آبدانان به رشوه آمریکا به ناخدا هندی اشاره و تصریح داشت:اینگونه حرکات نشان دهنده افول و استیصال آمریکا است و نشان می دهد که سلطه آمریکا ار بین رفته و باعث امیدواری در جامعه شده است.

وی افزود:متاسفانه بعضی مزدوران داخلی در فضاهای مجازی مطالبی بیان می کنند که قابل پذیرش نیست اینگونه افراد که از حکومت جمهوری اسلامی ارتزاق می کنند باید از این حرکات خائنانه بترسند .

حسینی به سرنگونی پهپاد اسرائیلی اشاره و بیان داشت:این حرکت حزب الله در شکار پهپاد دشمن به صورت ناشناخته و در اختیار قرار گرفتن آن به صورت سالم نشان از قدرت حزب الله لبنان  در برابر قدرت پوشالی اسرائیل است و اینها همه از نشانه های قدرت خداوند هستند.

وی در واکنش به مرگ سحر خدایاری گفت:ننگ بر کسانیکه بدون تحقیق و تفحص مطلب منتشر می کنند این دروغ ها پابرجا نمی مانند و رسوایی به بار خواهند آورد.

امام جمعه موقت آبدانان خاطر نشان کرد:اشخاصی که در مجلس کورکورانه از یک عمل دروغ دفاع کردند برای اینها ننگ است با مصاحبه پدر خدایاری خوار و ذلیل شدند ما به این حقیقت رسیدیم که افرادی نفوذی در داخل کشور وجود دارند.

وی با بیان اینکه مشکل امروز ما معیشت و اقتصاد مردم است،افزود:مشکل ما ورزش نیست این که که ملت را به سمت ورزش بانوان ببرند انحراف تفکر جامعه از سمت اقتصاد و معیشت مردم است اینها عواقب دارند چون حق الناس هستند.

حسینی به اقدامات موثر قوه قضائیه اشاره و اظهار کرد: این قوه با این حرکات ذات و اقتدار خود را نشان داد و باید مورد حمایت قرار بگیرد و مردم نیز باید خواهان این حرکات باشند.
وی در پایان با بیان اینکه چرا مدیری که با رای مردم بالا آمده به مردم خیانت می کند،افزود: وقتی در جامعه ای عدل باشد آن جامعه زنده و پویا است امیرالمومنین(ع) اولویت خود را در عدالت که کل جامعه را در بر می گیرد قرار داد.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1520812
ارسال نظر
نظرات