شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 09:25 منتشر شده در مورخ: 1398/06/23 شناسه خبر: 1520866
نائب رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس در واکنش به دروغ دختر آبی:
کسی حق ندارد به واسطه شهرت خود اصل نظام را زیر پا بگذارد/ وزارت ارشاد و وزارت ارتباطات باید فضای مجازی لجام گسیخته را مدیریت کنند
نائب رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس گفت: قرار نیست عده ای که گرایش خاصی دارند در فضای کشور التهاب ایجاد و از دشمن تبعیت کنند لذا باید برای فضای مجازی تدبیر ویژه‌ای اندیشیده شود چرا که این شرایط اصلاً به نفع کشور نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ یحیی کمالی‌پور در گفت و گو با خبرنگار راه آرمان؛ اظهار کرد: مشکل اساسی که در کشور ما وجود دارد این است که افراد بحث هایی را در فضای مجازی مطرح می کنند که جز ایجاد خوراک برای تبلیغات دشمن و نهادینه کردن ناامیدی در کشور نفعی ندارد.

نائب رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس تصریح کرد: متاسفانه فضای مجازی در کشور ما لجام گسیخته شده است و افراد از شهرتی که به دست آوردند هر نوع سوء استفاده ای را انجام می دهند که ضرورت دارد وزارت ارشاد و ارتباطات در چنین فضایی ورود و آن را مدیریت کنند.

کمالی پور با بیان اینکه کسی حق ندارد به واسطه شهرت خود در فضای مجازی کارهایی را انجام دهد که اصل نظام را زیرپا بگذارد، عنوان کرد: تا زمانی که واقعیت روشن نشده است و دستگاه قضائی به عنوان متولی این موضوع حواشی این ماجرا را بررسی و اطلاع رسانی رسمی نکرده است افراد حق ندارند اظهار نظر کنند چرا که هر گونه اظهار نظر می تواند باعث ایجاد مشکلاتی برای کشور شود.

نائب رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس افزود: امروز کشور بیشتر از گذشته نیاز به آرامش و امنیت روانی دارد و از طرفی هنوز زوایای پنهان و پیدای این ماجرا مشخص نشده است لذا در چنین شرایطی نباید برخی از نماینده ها و سلبریتی ها به صراحت موضوعی را مطرح کنند که از آن اطلاعی ندارند و بعد هم عذرخواهی نکنند که حداقل مردم بدانند این التهاب ایجاد شده به نفع کسی نیست.

کمالی پور با تاکید بر اینکه این نظام به بهای سنگینی به دست آمده است، گفت: قرار نیست عده ای که گرایش خاصی دارند در فضای کشور التهاب ایجاد و از دشمن تبعیت کنند لذا باید برای فضای مجازی تدبیر ویژه ای اندیشیده شود چرا که این شرایط اصلا به نفع کشور نیست.

وی در پایان اظهار کرد: مراجع قضایی حتما باید به این موضوع رسیدگی کنند و هیات نظارت بر نمایندگان نیز جهت رسیدگی به اقدامات دو نماینده ورود پیدا می کند و اگر رفتار خلاف مقررات از هر کدام از نمایندگان سر زده باشد باید با آن ها برخورد شود.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1520866
ارسال نظر
نظرات