شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 17:08 منتشر شده در مورخ: 1398/06/23 شناسه خبر: 1521111
کارشناس مسائل حقوقی مطرح کرد؛
لزوم برخورد دستگاه قضائی با عوامل برهم زننده امنیت روانی جامعه/ موج سواری رسانه های دروغ پرداز دردناک تر از خودسوزی بود
کارشناس مسائل حقوقی گفت: قطعاً باید مسئولین مرتبط از جمله دستگاه قضائی، وزارت ارشاد و صداوسیما باید به دروغ‌پردازی دختر آبی ورود کرده و با عواملی و افرادی که امنیت روانی جامعه را به مخاطره می اندازند، برخورد جدی کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مجتبی شاهوار کارشناس مسائل حقوقی در گفتگو با دیار آفتاب، با اشاره به حادثه دلخراشی که برای یک دختر جوان در چند روز گذشته رخ داد، گفت: خودسوزی صورت گرفته توسط این دختر در حالی انجام شد که هنوز حکمی از سوی دادگاه برای او داده نشده بود، ولی مطمئنا حداکثر حکمی که می توانست برای او صادر شود، حکمی تعلیقی بود که البته با توجه به روی کار آمدن ریاست جدید قوه قضائیه و سیاست حبس زدایی که دنبال می شود، قطعا حداکثر حکمی که برای او صادر می شد مجازات جایگزین حبس بود تا فرد خاطی تأدیب شود و به زندگی عادی خود بازگردد.

این کارشناس حقوقی افزود: نتیجه دور شدن از خداگرایی و توحید می تواند انسان ها را به ورطه های مهلکی بکشاند و در مورد قضیه اخیر نیز عدم آگاهی از حقوق شهروندی و غلبه احساسات در وجود این دختر جوان عامل اصلی شکل گیری این فاجعه دردناک و خودسوزی بوده است.

موج سواری رسانه های دروغ پرداز دردناک تر از خودسوزی بود

وی موج سواری رسانه های دروغ پرداز را دردناک تر از اصل فاجعه خودسوزی دانست و تصریح کرد: متاسفانه شاهد آن بودیم که یکی از رسانه هایی که از قضا به یکی از مسئولین ارشد نظام هم نزدیک است با بهره برداری از تاکتیک های عملیات روانی و ملقب کردن این فرد به دخترآبی و ایجاد پروژه کشته سازی همانند پروژه ندا آقاسلطان در سال ۸۸، در نهایت با بهره برداری جنسیتی از این قضیه و الحاق آن به پروژه ورود بانوان به ورزشگاه، به نتیجه دلخواه خود رسید.

ایجاد زیرساخت های مناسب شرط ورود بانوان به ورزشگاه

شاهوار با بیان اینکه نفس ورود بانوان به ورزشگاه ها و تماشای فوتبال مشکل شرعی و عرفی ندارد، تاکید کرد: ولی باید دید آیا زیرساخت های آن(از تفکیک ورودی و خروجی ورزشگاه گرفته تا سرویس های بهداشتی و سایر امکانات) در ورزشگاه های ما ایجاد شده است؟ پس اولین مجوز برای ورود بانوان به ورزشگاه ها ایجاد زیرساخت های مناسب برای آن ها است.

این کارشناس مسائل حقوقی ادامه داد: اینکه احزاب و گروه های سیاسی با موج سواری بر روی خبری دروغ بخواهند برای جذب آراء خاکستری تلاش کرده و با رسانه های معاند (که در این پروژه به صورت کاملا محسوس به ایفای نقش می پردازند) همراهی کنند، کاری ناعادلانه و غیرمنصفانه است که متاسفانه در روزهای اخیر شاهد آن بودیم.

لزوم برخورد دستگاه قضائی با عوامل برهم زننده امنیت روانی جامعه

وی با اشاره به موج سواری سلبریتی ها بر روی این خبر دروغ، گفت: قطعا باید مسئولین مرتبط از جمله دستگاه قضائی، وزارت ارشاد و صدا و سیما در این قضیه ورود کرده و با عواملی و افرادی که امنیت روانی جامعه را به مخاطره می اندازند، برخورد جدی کنند.

شاهوار با بیان اینکه خانواده باید به وظایف خود در تربیت نسل جدید به خوبی عمل کند تا دیگر شاهد حوادثی این چنین نباشیم، تاکید کرد: امیدواریم بانوان جامعه انرژی خود را در راستای پرورش خلاقیت های خود در عرصه های مختلف ورزشی، فرهنگی، اقتصادی و ... خرج کرده و به مدارج عالی برسند. البته قطعا نقش دولت در تمرکز زدایی امکانات مختلف ورزشی، فرهنگی، هنری و ... از تهران و آوردن آن به سایر استان های کشور نیز می تواند در شکوفا شدن استعدادهای جوانان ما خصوصا بانوان بسیار موثر باشد.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1521111
ارسال نظر
نظرات