شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 12:47 منتشر شده در مورخ: 1398/06/24 شناسه خبر: 1521259
ایمن سازی رایگان طیور بومی دیر علیه بیماری نیوکاسل
رییس شبکه دامپزشکی شهرستان دیر از اجرای طرح ایمن سازی رایگان طیور بومی شهرستان دیر علیه بیماری نیوکاسل خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ اسماعیل محمودی صبح امروز در گفتگو با سپاس اظهار داشت:  در این عملیات که در سراسر روستاهای شهرستان دیر اجرا می شود بیش از ۱۵ هزار طیور بومی به صورت رایگان واکسینه خواهند شد.

وی با بیان اینکه این واکسینه با هدف افزایش سطح ایمنی طیور بومی و کاهش خطرات انتقال بیماری اجرا می ‌شود گفت: این طیور به روش واکسیناسیون آشامیدنی مقاوم به حرارت بر علیه بیماری نیوکاسل واکسینه خواهند شد.

محمودی افزود: این بیماری از سال ۱۳۲۸ در کشور وجود داشته و تلفات بالایی در طیور روستایی و خسارت هایی در واحدهای صنعتی بدنبال داشته است.

رییس شبکه دامپزشکی شهرستان دیر تصریح کرد:  این نوع بیماری از بیماری های واگیردار و ویروسی بوده که در صورت بروز خساراتی شامل تلفات، کاهش رشد وکاهش تولید تخم مرغ را بر جای خواهد گذاشت.

وی گفت: این دوره واکسیناسیون با همکاری بسیج سازندگی سپاه ناحیه سیدالشهداء شهرستان دیر به مدت ۲۰ روز از ۲۶ شهریور ماه سال جاری در سطح روستاهای سطح شهرستان صورت می گیرد.

محمودی در پایان علائم بیماری نیوکاسل را به سه شکل گوارشی با علائم زخم در دستگاه گوارش واسهال بیشتر به رنگ سبز، عصبی با علائم افتادگی بال‌ها، خواب آلودگی، گوشه گیری، کم تحرکی وپیچش گردن و تنفسی با علائم صدا‌های غیر طبیعی تنفسی وسختی در تنفس دانست.

 

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1521259
ارسال نظر
نظرات