شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 11:32 منتشر شده در مورخ: 1398/06/24 شناسه خبر: 1521274
عکاس ایتالیایی:
می توانم تصاویر عزاداری امام حسین(ع) را باحس عاشقانه برای دیگران توضیح دهم
عکاس ایتالیایی که از نزدیک تماشاگر اجتماع عظیم عزاداران ابرکوه بود، گفت: می توانم تصاویر عزاداری امام حسین را باحس عاشقانه برای دیگران توضیح دهم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ه گزارش یزدرسا، گردشگری محرم یکی از انواع گردشگری است که در یزد به عنوان «حسینیه ایران»، رنگ و بوی دیگری دارد و از آنجایی که چند سالیست این شهرت به عنوان «شهر جهانی» نیز گره خورده است، طی سال‌های اخیر شاهد حضور رو به فزونی گردشگران خارجی در آیین‌های سوگواری محرم این دیار هستیم.

آیین‌های حسینیه ایران همواره به شیوه‌ای با تاثیرگذاری بسیار بالا برگزار می‌شود و فضا و نوع این مراسم‌ها غالباً چنان حسی در گردشگران خارجی ایجاد می‌کند که ضمن نمایش چهره واقعی اسلام و معرفی آیین‌های سنتی یزد، در خنثی ساختن توطئه اسلام هراسی دشمنان دین نقش موثری دارد.

گردشگران خارجی در قالب گروه‌های گردشگری مذهبی امسال نیز میهمان مجالس عزاداری ابا عبدالله الحسین علیه السلام در استان یزد بودند.

با تصاویر این جمعیت، عشق را برای دیگران تعریف می‌کنم
الکساندرو گردشگر خارجی از کشور ایتالیا، که ایام محرم در ابرکوه حضور داشت و صبح روز هشتم اجتماع عظیم هیئت‌های عزاداری شهرستان را از نزدیک مشاهده می‌کرد، در گفتگو با خبرنگار یزدرسا،(به‌واسطه مترجم خود خانم موسوی) گفت: حضور این جمعیت در یکجا جالب و جذاب است و می‌توانم بعداً با نشان دادن تصاویر این مراسم، عشق را برای دیگران تعریف کنم.

در ایتالیا چنین مراسمی ندیدم
گردشگر خارجی که در حال نگارش کتاب عکس در مورد ایران است، اظهار داشت: چون منابع زیادی در این موضوع وجود ندارد، می‌خواهم از آداب‌ورسوم مردم مناطق مختلف ایران، تصاویری تهیه و در این کتاب ثبت کنم. یکی از بخش‌های این کتاب مراسم عزاداری امروز این شهر است.

وی ادامه داد: جمعیت مسلمانان شیعه در کشور ما کم است و یک حسینیه کوچک در شهر رم و میلان هست مه مراسم عزاداری برگزار می‌کند. در ایتالیا چنین مراسمی با این ویژگی‌ها ندیدم ولی در هند با تفاوت‌هایی دیده‌ام.

الکساندرو که برای اولین بار در این بازه زمانی (ایام محرم و سوگواری) به ایران سفر کرده است، اذعان داشت: برای دیدن مراسم‌های محرم و عزاداری چند روزی به یزد و اطراف آن آمدم. مراسم حضرت علی‌اصغر (ع) را در یزد بودم.

مهمان‌نوازی یزدی‌ها در مراسم علی‌اصغر (ع) توجه‌ام را جلب کرد
وی که آشنایی با امام حسین (ع) و فلسفه عاشورا نداشت، یادآور شد: آن مراسم مراسمی بود که عشق به فرزند امام حسین (ع) را نشان می‌داد، بااینکه مراسم ویژه مادران بود خیلی مهربانانه از ما خواستند وارد شویم و از ما پذیرایی کردند و من عکس گرفتم.

این گردشگر خارجی اضافه کرد : در آن مراسم مهمان‌نوازی حاضرین بیشتر از همه‌چیز موردتوجه من بود، این‌ها عشقی است که ایرانیان به امام‌هایشان و به فرزند کوچک امام حسین (ع) دارند.

الکساندرو در پایان با یک جمله کوتاه در وصف اجتماع عظیم هیئت‌های عزاداری ابرکوه در روز هشتم محرم، گفت : خیلی قوی بود و حس قوی داشت.

انتهای پیام/

 

 

http://dana.ir/1521274
ارسال نظر
نظرات