شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 12:34 منتشر شده در مورخ: 1398/06/24 شناسه خبر: 1521369
در نشست شورای آموزش و پرورش مطرح شد
مهلت یک هفته‌ای برای ساماندهی سرویس مدارس رامسر
با توجه به آغاز سال جدید تحصیلی در نشست شورای آموزش و پرورش رامسر مهلت یک هفته‌ای برای ساماندهی سرویس مدارس رامسر داده شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بلاغ، محمد آزاد صبح امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش و ستاد استقبال از ماه مهر رامسر اظهار کرد: در آستانه بازگشایی مدارس، دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی هستیم و دانش آموزان و دانشجویان برای ادامه تحصیل و تدریس در فضای شهرستانی تردد دارند.

وی افزود: سهولت تردد در فصل پاییز و زمستان با توجه به نفوذ هوای سرد و بارشی همانند سال های گذشته باید مورد بررسی و برنامه‌ریزی قرار بگیرد.

فرماندار رامسر بیان کرد: توجه دستگاه‌های مربوطه و مسئول برای تسهیل در امور آموزشی مورد انتظار است.

این مسئول تصریح کرد: حمل و نقل، راهور، دهیاری‌ها و شهرداری‌ها از جمله دستگاه‌هایی هستند که باید به طور جد برای تنظیف و آماده‌سازی فضاهای محل تردد تحصیل‌گران اقدام کنند.

آزاد تاکید کرد: با توجه به سیلابی بودن برخی مناطق شهرستان رامسر و بارش هایی که که در فصول سرد پیش‌بینی می‌شود باید هر چه سریع‌تر بحث لایروبی و ترمیم کانال‌های خروجی آب را اقدام کنند.

نصیری رئیس راهنمایی و رانندگی رامسر نیز در ادامه جلسه اظهار کرد: بازگشایی مدارس و تردد ایمن دانش آموزان در شهرستان رامسر مورد دغدغه نیروهای انتظامی و راهور است.

وی افزود: بحث ساماندهی سرویس مدارس دانش آموزان هنوز توسط سازمان حمل و نقل انجام نشده است و این در حالی است که سرویس دانش آموزان مدرسه دوم و راننده سرویس معلم ثانویه دانش‌آموزان است.

مجدی مسئول سازمان حمل و نقل شهرداری رامسر  نیز تصریح کرد: بحث سوء پیشینه در پلیس اماکن روزی ۸ نفر را انجام می دهند و این موضوع باعث کندی کار شده است.

رئیس راهنمایی و رانندگی رامسر در توضیح این مشکل گفت: دستگاه های اجرایی که باید از اول تیر کار را شروع می کردند کوتاهی داشتند و کار و مراحل اداری را به روزهای پایانی موکول کردند.

وی با بیان اینکه استقرار نیروهای سواره و پیاده در محل های پرتردد انجام می شود یادآور شد: موضوع ارتقای فرهنگ ترافیکی با ایجاد شهرک ترافیکی برای دانش آموزان و گسترش فرهنگ ترافیک برای اولیای دانش آموزان در اولویت پلیس راهور است.

رئیس آموزش و پرورش رامسر نیز در این نشست اظهار کرد: ساماندهی سرویس مدارس یکی از اقدامات خوبی است که نیاز به فرصت و زمان دارد تا خانواده هایی که در گذشته راننده مورد اطمینان خود را شخصا انتخاب می کردند به این موضوع پی ببرند که باید از طریق شرکت های تاکسی‌رانی و حمل‌و‌نقل این کار را به انجام برسانند.

وی افزود: در سطح مدارس مقدمات کار آغاز سال تحصیلی انجام شده است و فضای آموزشی شهرستان آماده پذیرایی تحصیلی از دانش آموزان هستند.

موضوع نرخ کرایه سرویس های مدارس از دیگر موضوعاتی بود که در این جلسه به آن پرداخته شد و مجدی رییس سازمان حمل و نقل تاکید کرد: به دلیل تقاضای زیاد و کم بودن رانندگان سرویس مدارس نرخ‌هایی مطرح می شود که خارج از قیمت مصوب شده است.

فرماندار رامسر در این جلسه از حل موضوع ساماندهی سرویس مدارس و شرکت های تابعه را تا آخر هفته با همکاری پلیس راهور، اداره آموزش و پرورش و سازمان حمل و نقل تا پایان هفته جاری خبر داد.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1521369
ارسال نظر
نظرات