شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 16:59 منتشر شده در مورخ: 1398/06/24 شناسه خبر: 1521385
در جلسه ستاد اربعین زنجان مطرح شد؛
مدیران استانی دهه محرم در مراسم‌های عزاداری و هیئت‌ها دیده نشدند
استاندار زنجان گفت:

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از موج رسا، فتح الله حقیقی امروز در جلسه ستاد اربعین استان زنجان،با تقدیر از برگزاری مطلوب عزاداری های دهه اول محرم،اظهارداشت: هر مسجد و هئیتی که رفتم مردم خیلی خوشحال شدند، اما مسئولان در مراسم ها دیده نشدند.

این مقام مسئول با اشاره به اجرای طرح نذر خون،گفت: مردم زنجان ۶ برابر سال گذشته خون اهدا کردند.

استاندار زنجان با بیان اینکه ما زمانی می توانیم به ارزش ها خدمت کنیم که گفته نشود،افزود: ستاد اربعین مسئولیت دارد و نباید هر کس با سلیقه خودش رفتار کند.

حقیقی با بیان اینکه همه واریزی ها باید به شماره حساب اعلام شده انجام شود تا در قالب ستاد اربعین برنامه ریزی لازم انجام شود،بیان داشت: مدیران اجرایی باید در اربعین در استان خدمت کنند گاهی دیده می شود که مدیران در اربعین گم می شوند و پس از پرس و جو متوجه می شویم در کربلا هستند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه تا اربعین باید مدیران مسئله اربعین را مدیریت کنند چرا که مدیران ارزیابی می شوند،بیان داشت: از ظرفیت بخش خصوصی و صنایع برای کمک به اربعین استفاده شود.

"ترخوانی" مدیرکل سیاسی _امنیتی استاندار زنجان در ادامه این جلسه،اظهارداشت: تا کنون ۴ هزار و ۷۱۳ نفر در سامانه سماح برای شرکت در مراسم اربعین ثبت نام کرده اند.

وی افزود: مرز خسروی برای خروج زائران تعریف شده است و امسال در سامرا موکبی از استان زنجان فعالیت نمی کند.
 
*فعالیت 20 موکب زنجان در اربعین
مدیرکل سیاسی _امنیتی استاندار زنجان از فعالیت ۲۰ موکب در ایام اربعین خبر داد و گفت: از این تعداد ۱۳ موکب مربوط به شهرستان زنجان است.
"رضا عسگری" فرماندار زنجان در ادامه این جلسه اظهار داشت: در سنوات گذشته شهرداری به صورت ویژه اعتباراتی در اختیار ستاد قرار می داد که شهرداری پیشنهادی مبنی بر راه اندازی موکب جداگانه داده است.
" فتحی"فرماندار ایجرود در ادامه این جلسه اظهارداشت: مسیر شهرستان ایجرود در سه راهی سعید آباد حدافاصل زنجان_بیجار محل تجمع زائران است که ضروری است خدمات رسانی به زائران انجام شود.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان در ادامه این جلسه اظهارداشت: از سازمان راهداری کشور شیوه نامه ای به سراسر استان ها ابلاغ شده است.
وی با اشاره به پیش بینی تردد دو میلیون نفر برای سفر به عراق،بیان داشت:ساعت فعالیت مرز خسروی از هفت صبح تا ۱۹ بعدظهر است.
این مسئول خاطرنشان کرد : این طرح از ۱۷ مهر تا سوم آبان پیش بینی شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان زنجان در ادامه این جلسه اظهارداشت: ۴ تا ۶ امبولانس و اتوبوس امبولانس اعزام می شود.
قزلباش ادامه داد: گروه های متعدد پزشکی نیز در این ایام با همکاری دانشگاه علوم پزشکی به این مناطق اعزام می شوند.
وی تصریح کرد: اورژانس هوایی در آماده باش خواهد بود و برای روز اربعین نیز تمهیدات لازم اندیشیده شده است.
 
*خروج زائران زنجانی از دو مرز
مدیر حج و زیارت استان زنجان در ادامه این جلسه اظهارداشت: از اول شهریور سامانه سماح ثبت نام زائران فعال شده است و زائران زنجانی از دو مرز خسروی و مهران اعزام می شوند.
وی از ثبت نام ۵ هزار و ۳۱۸ نفر در سامانه سماح خبر داد و گفت: زائران ضمن داشتن گذرنامه معتبر باید در سامانه سماح ثبت نام کنند.
این مسئول خاطرنشان کرد: تلاش می شود تا آمار ورود زائران نیز در دسترس باشد تا در صورت بروز مشکل،اقدامات لازم انجام شود.
۲۱ موکب برای در کشور عراق دو موکب انصراف داده و یک موکب هم به دلیل نداشتن توان لازم حذف شد.
کرباسی از برگزاری مسابقه عکس آسمانی ترین زمینی در اربعین خبر داد و گفت: ضروری است دستگاه های اجرایی همکاری کنند.
 
http://dana.ir/1521385
ارسال نظر
نظرات