شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 09:31 منتشر شده در مورخ: 1398/06/25 شناسه خبر: 1521601
در شروع معاملات هفتگی بازارها
قیمت نفت برنت تحت تاثیر حمله به تاسیسات آرامکو ۱۱ درصد جهش کرد
قیمت نفت، امروز در شروع معاملات هفتگی بازارها در واکنش به حمله هماهنگ پهپادها به قلب تاسیسات نفتی سعودی که نیمی از تولید نفت این کشور را از کار انداخت، بیش از ۱۱ درصد جهش کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، پس از این که حمله هماهنگ پهپادها قلب تاسیسات نفتی سعودی را هدف قرار داد و نیمی از تولید نفت این کشور را از کار انداخت، روز دوشنبه با باز شدن بازارها، قیمت نفت بیش از ۱۱ درصد جهش کرد.

قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام برنت، بنچ‌مارک بین‌المللی قیمت نفت، ۶.۶۹ دلار یا ۱۱.۱۱ درصد جهش کرد و به ۶۶.۹۱ دلار رسید. قیمت این بنچ‌مارک سپس تا ساعت ۸:۱۱ به وقت تهران، در ۶۶.۲۸ دلار تثبیت شد.

قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام آمریکا، دابلیوتی‌آی، ۵.۴۱ دلار یا ۹.۸۶ درصد جهش کرد و به ۶۰.۲۶ دلار رسید. قیمت این شاخص تا ساعت ۸:۱۲ به وقت تهران در ۵۹.۷۵ دلار تثبیت شد. 

گزارشات حاکی از آن است که آرامکوی سعودی حدود یک سوم از تولید از دست رفته خود را که معادل ۲ میلیون بشکه در روز است، تا انتهای روز دوشنبه بازیابی خواهد کرد. 

یکشنبه شب هم رییس‌جمهور آمریکا، دونالد ترامپ، فرمان آزادسازی ذخایر استراتژیک آمریکا برای تامین عرضه کافی در بازار، را صادر کرد.

http://dana.ir/1521601
ارسال نظر
نظرات