شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 11:42 منتشر شده در مورخ: 1398/06/25 شناسه خبر: 1521602
مسئول جامعه بسیج زنان سپاه روح‌الله استان مرکزی:
۲۶ گروه جهادی از بانوان در رزمایش جهادگران عاشورایی شرکت می کنند/فعالیت های جهادگران در حوزه های آموزشی،بهداشتی و فرهنگی
مسئول جامعه بسیج زنان سپاه روح‌الله استان مرکزی گفت: اعزام ها از ۲۴ شهریور انجام می شوند که گروه های جهادی با تأسی از فرهنگ ایثار و شهادت و الگو گیری از بانوان دفاع مقدس در این رزمایش به طور رایگان به مناطق محروم خدمات آموزشی،بهداشتی و فرهنگی ارائه می دهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  زهرا هرم آبادی مسئول جامعه بسیج زنان سپاه روح‌الله استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ با اشاره به برگزاری کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی گفت: مهمترین هدف این کنگره تبیین نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و زنده نگه داشتن یاد و خاطر شهدای استان مرکزی است که بسیج جامعه زنان در این راستا برنامه ها و اقدامات مناسبی انجام می دهد.

وی افزود: با توجه به نقشی که زنان در دفاع مقدس و پیروزی انقلاب اسلامی داشتند و تعداد قابل توجهی از شهدا از حامعه زنان هستند و هم اکنون زنان ایثارگر بسیاری هم داریم که زحمات زیادی در این عرصه انجام دادند برای به یاد آوردن مجاهدت های این عزیزان رزمایش جهادگران عاشورایی را در قسمت خواهران نیز برگزار می کنیم.

مسئول جامعه بسیج زنان سپاه روح‌الله استان مرکزی با اشاره به اینکه این رزمایش  از ۲۴ الی ۲۹ شهریور ماه در نقاط مختلف استان مرکزی برگزار خواهد شد گفت:اردوهای جهادی زمینه موثری برای خوسازی بهتر افراد و به خصوص جوانان ایجاد می کند و و در مرحله دوم دگر سازی مطرح است که با طنین انداز شدن روحیه جهادی محیط پیرامون خود را تحت تأثیر قرار می دهند.

وی با بیان اینکه در رزمایش جهادگران عاشورایی ۲۶ گروه جهادی محله محور آماده خدمات رسانی در مناطق محروم هستند بیان داشت: اعزام ها از ۲۴ شهریور انجام می شوند که گروه های جهادی با تأسی از فرهنگ ایثار و شهادت و الگو گیری از بانوان دفاع مقدس در این رزمایش به طور رایگان به مناطق محروم خدمات آموزشی،بهداشتی و فرهنگی ارائه می دهند.

هرم آبادی با اشاره به خدمات آموزشی که توسط خواهران در رزمایش جهادگران عاشورایی ارائه می شود گفت: در حوزه آموزشی با محوریت اقتصاد مقاومتی بحث اشتغال زایی و اشتغال خانگی با آموزش دوخت کیف،چادر،لباس،نمد دوزی،محصولات لبنی،خشک کردن محصولات کشاورزی، صنایع دستی و آموزش کاشت گیاهان دارویی انجام می شود که هدف این است بانوان بتوانند با استفاده از آموخته های خود درآمد زایی مناسبی داشته باشند.

وی با بیان اینکه در حوزه بهداشتی خدمات مامایی،تست قند و فشار خون به صورت رایگان انجام می شود افزود: با استقرار تیم پزشکان در خیمه های سلامت به صورت رایگان خدمات بهداشتی و درمانی به آنها خدمت رسانی می شود.

وی با اشاره به خدمات فرهنگی توسط خواهران تصریح کرد: در حوزه فرهنگی کلاس های آموزش احکام،قرآن،مشاوره برای زوج های جوان،کارگاه های پیشگیری از اعتیاد و طلاق و کارگاه های افزایش جمعیت برای حاشیه نشینیان و مناطق محروم انجام می شود.

مسئول جامعه بسیج زنان سپاه روح‌الله استان مرکزی در پایان خاطر نشان کرد:اردوهای جهادی زمینه مناسبی برای خدمت بی منت به مردم را فراهم کرده و ضمن این فرصت زمینه مناسبی برای تربیت نسل جوان با روحیه انقلابی است که همه باید قدر این فرصت ارزشمن را بدانیم و به نحو شایسته ای از آن استفاده کنیم.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1521602
ارسال نظر
نظرات