شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اصفهان
ساعت: 12:39 منتشر شده در مورخ: 1398/06/25 شناسه خبر: 1521610
تحلیلگر مسائل سیاسی مطرح کرد؛
نبود قانون صریح برای برخورد، زمینه‌ساز شایعه‌پراکنی امثال خبرآنلاین و مطهری
تحلیلگر مسائل سیاسی با بیان اینکه هم خبرآنلاین و هم امثال آقای مطهری ضربه های بزرگی به کشور در این قضیه زدند، گفت: به نظر می رسد، قانون صریحی برای برخورد با این موارد وجود ندارد، اگر قانون دقیقی وجود داشت که هر کس امنیت ملی را با صحبت های خود به خطر انداخت، بتوان علیه او اعلام جرم کرد یا صلاحیت او تایید نشود، این گونه برخی از مسائل داخلی سواستقاده نمی کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سیدجلال حسینی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز در رابطه با نشر اکاذیب از سوی سایت خبری خبرآنلاین در ماجرای «دختر آبی» با بیان اینکه هم خبرآنلاین به نشر این اکاذیب در سطح فضای مجازی پرداخت و هم امثال آقای مطهری به این قضیه دامن زدند، اظهار کرد: دلیل موضع گیری برخی سایت های خبری و سیاسیون در این قضایا، پیگیری برخی ترفندهای سیاسی است.

کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه نبود قاطعیت در برخورد با این شایعه پراکنان، زمینه این اقدامات را فراهم کرده است، عنوان کرد: شیوه ای که این افراد در قضیه دختر آبی پیگیری کردند، تاکتیک دروغ بزرگ است، اگرچه بعد از این دروغ، اصل ماجرا انکار می شود، اما اثر آن باقی می ماند و جامعه را به چالش می کشاند.

وی با بیان اینکه هم خبرآنلاین و هم امثال آقای مطهری ضربه های بزرگی به کشور در این قضیه زدند، خاطرنشان کرد: به نظر می رسد، قانون صریحی برای برخورد با این موارد وجود ندارد، اگر قانون دقیقی وجود داشت که هر کس امنیت ملی را با صحبت های خود به خطر انداخت، بتوان علیه او اعلام جرم کرد یا صلاحیت او تایید نشود، این گونه برخی از مسائل داخلی سواستقاده نمی کردند.

حسینی با بیان اینکه نمی توان پذییرفت که این افراد از اصل موضوع اطلاع نداشتند، خاطرنشان کرد: هدف این افراد ایجاد حو در جامعه بود و خوشبختانه نتوانستند به اهداف خود برسند.

تحلیلگر مسائل سیاسی با بیان اینکه شاهد یک مرده خواری توسط جریان اصلاح طلب هستیم، گفت: جریان اصلاح طلب باید تکلیف خود در جامعه را مشخص کند؛ این جریان در حال حاضر نقش اپوزیسیون را بازی می کند و منافع ملی را فدای منافع حزبی و گروهی خود می کند.

مطالبه گری از جریان اصلاحات برای تعیین تکلیف این جریان برای افراد حامی خود نکته دیگری بود که حسینی به آن اشاره کرد و خاطرنشان شد: شهرداری که از دل این جریان اصلاح طلب بیرون آمده و مدافع حقوق زنان بود و مباحثی همچون دوچرخه سواری زنان و حضور زنان در ورزشگاه ها را پیگیری می کرد، اقداماتی انجام داد که حقوق زنان را در جامعه لکه دار کرد.

وی اذعان کرد: آقای نجفی در ازدواج با خانمی با اختلاف سنی 35 سال به عنوان زن دوم، تیراندازی و قتل او حقوق زنان را به صورت کامل پایمال کرد و هیچ مطالبه گری از او انجام نمی شود و همین جریان اصلاح طلب در این قضیه سکوت کامل اختیار کرد و در قضیه دیگر این طور علم اپوزیسیونی دست می گیرد.

حسینی در پایان گفت: جریان اصلاح طلب به عنوان یک اپوزیسیون حاکم باید تکلیف خود را در جامعه مشخص کند.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1521610
ارسال نظر
نظرات