شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 12:24 منتشر شده در مورخ: 1398/06/25 شناسه خبر: 1521705
صداهایی که شنیده نمی شود؛
کارگران بزرگ‌ترین کارخانه تولید ماشین‌آلات راه‌سازی خاورمیانه همچنان در بلاتکلیفی/ هپکو با هفت زبان به اعتراض درآمد
جمعی از کارگران شرکت هپکو اراک امروز نسبت به خلف وعده مسئولین مبنی بر عدم تعیین تکلیف وضعیت سهامداری و مالکیتی تجمع کردند و اعتراض خود را به هفت زبان زنده دنیا بیان کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ شرکت تولید تجهیزات سنگین (هپکو) با موقعیتی منحصر به فرد در ایران و خاورمیانه به منظور ایجاد ارزش افزوده برای مشتریان و ذینفعان، ساخت تولید – توزیع و پشتیبانی ماشین آلات راه‌سازی، معدنی، کشاورزی را با بهره گیری از منابع مدیریتی و انسانی کار آمد و متبحر ، ماشین آلات و تجهیزات مدرن و تکنولوژی بر عهده دارد و از این طریق نقش مهمی را در اجرای پروژه های زیر بنایی ایفاء می کند.

شرکت هپکو در سال ۱۳۵۱ در زمینی به وسعت ۹۰ هکتار در شهر اراک با هدف مونتاژ ماشین آلات راه‌سازی تاسیس و از سال ۱۳۵۴ با همکاری شرکت های اینترناش، پوکلین، ساکائی، دایناپاک، و لوکومو از کشورهای آمریکا، فرانسه، ژاپن، سوئد و فنلاند رسماً شروع به فعالیت نمود. پس از پیروزی انقلاب اسلامی، توجه به ساخت ماشین آلات راه‌سازی و معدنی در دستور کار قرار گرفت و با همکاری شرکت لیبهر آلمان طرح توسعه هپکو با مجموعه‌ای از مدرن ترین ماشین آلات، با ظرفیت تقریبی۳۰۰۰ دستگاه در سال ۱۳۶۳ آغاز گردید.

 این شرکت از سال ۸۶ تا کنون به دلیل سو مدیریت با مشکلات فراوانی روبه رو بوده است و طی این مدت روز به روز به مشکلات این شرکت افزوده شده است و مسئولان هم تا کنون به قول های که برای رفع مشکلات این شرکت داده اند عمل نکرده اند.

کارگران شرکت هپکو در هفته دولت نیز تجمعاتی در مرکز شهر داشتند، بعد از این تجمعات در سفری که وزیر صمت به استان مرکزی داشت و در ادامه مسئولین استانی دو جلسه ای را در تهران با مسئولین اقتصادی دولت برگزار کردند.

در این جلسات بخشی از حقوق معوقات کارگران پرداخت شد و قرار شد با دریافت تسهیلات از بانک ملی سایر حقوق معوق شرکت پرداخت شود و در خصوص واگذاری شرکت هپکو به مپنا تصمیم گیری شود.

جمعی از کارگران شرکت هپکو اراک امروز نسبت به خلف وعده مسوولین مبنی بر عدم تعیین تکلیف وضعیت سهامداری و مالکیتی تجمع کردند.

در این تجمع کارگران شرکت هپکو درخواست خودشان از مسئولین کشوری را به ۷ زبان زنده دنیا به امید درک بهتر مسئولین و دولتمردان از مشکلات این صنعت بزرگ به نمایش گذاشتند.

در ادامه کارگران این واحد تولید به نشان اعتراض با نشست در مسیر راه آهن شمال به جنوب کشور که از اراک می گذرد مسیر راه آهن را بستند.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1521705
ارسال نظر
نظرات