شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 14:09 منتشر شده در مورخ: 1398/06/25 شناسه خبر: 1521714
فرماندار یزد:
دستگاه‌ها باید فراتر از وظیفه در زمینه گرامیداشت دفاع مقدس فعالیت کنند
فرماندار یزد گفت: همه دستگاه‌ها باید فراتر از وظیفه و تکلیف اداری در رابطه با دفاع مقدس و گرامیداشت آن کار کنند و این توان نیز در دستگاه‌ها و ادارات وجود دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، سید محمد رستگاری صبح امروز در جلسه هماهنگی برنامه‌های بزرگداشت هفته مقدس گفت: با اجرای برنامه‌ها باید بحث اهمیت دفاع مقدس را در سطح جامعه نشان دهیم، بسیاری از ما دوران دفاع مقدس را به شکلی درک کرده‌ایم و در جریان آن هستیم اما باید برای نسل جوان و نوجوان با مهارت و ظرافت اهمیت دفاع مقدس و فرهنگ رشادت و ایثارگری‌ها را تشریح کنیم.

وی ادامه داد: شاید برنامه‌های دفاع مقدس تکراری به نظر برسد اما برای نسل جوان و نوجوان که آن زمان حضور نداشتند و آن ایام را درک نکردند باید با جدیت و حساسیت اجرای این برنامه‌ها دنبال شود چرا که در جامعه به روحیه رشادت و ایثارگری هشت سال دفاع مقدس نیاز داریم.

فرماندار یزد با اشاره به فضاسازی شهر در ایام بزرگداشت هفته دفاع مقدس عنوان کرد: شهرداران و بخشداران به خصوص در بحث فضاسازی شهر برای این ایام همت و تلاش لازم را داشته باشند و دستگاه‌ها و ادارات نیز در این زمینه باید همکاری داشته باشند و به بحث نما و فضاسازی ادارات توجه و در این زمینه پیشگام باشند و فضاسازی را تنها وظیفه شهرداری ندانند.

رستگاری تصریح کرد: با توجه به اینکه ایام شهادت سید و سالار شهیدان، بزرگداشت هفته دفاع مقدس و ایام بازگشایی مدارس همزمان شده است می‌توان برنامه‌های تلفیقی زیبایی را در این زمینه داشته باشیم،  ضمن اینکه باید برای نسل جوان برنامه ریزی بهنر و بیشتری داشته باشیم و اولویت برنامه‌ها را برای نسل جوان قرار دهیم و با خلاقیت و نوآوری همراه باشند.

وی با بیان اینکه برگزاری برنامه‌های گرامیداشت هفته مقدس به همکاری نزدیک همه دستگاه‌ها نیاز دارد، گفت: باید در همه برنامه‌هایی که اجرا می‌شود خلاقیت و نوآوری را به کار گیریم و با توجه به برنامه‌های متعددی که درسطح پایگاه‌ها، مساجد و کانون‌های فرهنگی و هنری برگزار می‌شود، حتی اگر از تعداد برنامه‌ها کاسته می‌شود، برنامه‌های محوری با کیفیت خوبی برگزار شوند.

فرماندار یزد با بیان اینکه توجه به شهدا در برنامه‌های هفته دفاع مقدس در اولویت قرار دارد، عنوان کرد: در این ایام نباید از پرداختن به رزمندگان، خانواده‌ها و فرزندان شهدا و ... غفلت کرد چرا که رزمندگان پل ارتباطی با نسل جوان هستند، همچنین جامعه هنرمندان می‌تواند نقش بسزایی در زمینه گرامیداشت دفاع مقدس داشته باشند و با زبان هنر می‌توانند به آن بپردازند. شهرداری‌ها نیز ظرفیت‌های خوبی در اختیار دارند که دستگاه‌ها برای گرامیداشت این هفته و اجرای برنامه‌ها می‌توانند از  این ظرفیت‌ها بهره‌مند شوند.

رستگاری با بیان اینکه می‌توان در قالب برنامه‌های چون برنامه‌های ورزشی نیز به تبیین اهمیت دفاع مقدس پرداخت،  عنوان کرد: همه دستگاه‌ها باید فراتر از وظیفه و تکلیف اداری در رابطه با دفاع مقدس و گرامیداشت آن کار کنند و این توان نیز در دستگاه‌ها و ادارات وجود دارد.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1521714
ارسال نظر
نظرات