شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 16:04 منتشر شده در مورخ: 1398/06/25 شناسه خبر: 1521739
یک پیشنهاد به شورای شهر سمنان؛
جلسات خود را زنده از اینستاگرام پخش کنید!
امروز یک پست تبلیغی از شورای شهر مشهد مقدس در یکی رسانه‌های کشور منتشر شد که محتوای آن می‌تواند الگویی برای سایر شوراهای شهر، از جمله شورای شهر سمنان باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرآت، امروز یک پست تبلیغی از شورای شهر مشهد مقدس در یکی رسانه‌های کشور منتشر شد که محتوای آن می‌تواند الگویی برای سایر شوراهای شهر، از جمله شورای شهر سمنان باشد.

پیش از این برخی از شوراهای شهر در کشور از جمله شورای شهر تهران، یزد، اصفهان، ارومیه، شیراز و بابل تجربه پخش زنده جلسات را داشته‌اند. شورای شهر رشت در اردیبهشت‌ماه سال گذشته تصمیم گرفت که جلسات را به طور زنده پخش کند. سال گذشته طرح دوفوریتی پخش زنده جلسات شورای شهر قم هم به تصویب رسید. در سال 97 همچنین تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرحی را تدوین کردند که بر اساس آن شوراها در کلانشهرها موظف می‌شدند که جلسات خود را به طور زنده برای مردم پخش کنند؛ نفس این طرح مثبت بود هرچند از سرانجام آن اطلاعی در دست نیست!

مسلما شورای شهر گنجایش حضور شمار زیادی از شهروندان را ندارد و افزون بر این آمد و شد به شورا برای شهروندان زمان‌بر است؛ بنابراین یک مصداق ساده و کم هزینه برای تحقق بخشیدن به مفهوم واقعی «علنی» می‌تواند پخش اینستاگرامی جلسات شورای شهر باشد. «نشر اطلاعات برای عموم مردم» هم که در قانون مورد تأکید قرار گرفته می‌تواند پشتوانه قانونی این اقدام باشد.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1521739
ارسال نظر
نظرات