شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: ورزشی
ساعت: 21:41 منتشر شده در مورخ: 1398/06/25 شناسه خبر: 1521854
تیم فوتبال پرسپولیس موفق شد در هفته سوم لیگ نوزدهم با یک گل صنعت نفت آبادان را شکست دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ دو تیم فوتبال پرسپولیس و صنعت نفت آبادان از ساعت ۱۹:۴۵ در چارچوب هفته سوم در ورزشگاه ازادی به مصاف هم رفتند که این دیدار در پایان با تک گل کنعانی‌زادگان در دقیقه ۶۰ به سود شاگردان کالدرون به پایان رسید تا پرسپولیس با برد راهی داربی شود.

نیمه اول

پرسپولیس بازی را هجومی‌تر آغاز کرد و در همان دقیقه سوم می‌توانست توسط علیپور به گل برسد که واکنش دروازه‌بان صنعت نفت توپ را به کرنر فرستاد. پرسپولیس بازی هجومی خود را ادامه داد و باز هم توسط ترابی در دقیقه ۷ فرصت ایجاد کرد که باز هم دریس مانع از باز شدن دروازه آبادانی‌ها شد.

پس از این فرصت دفاع صنعت نفت منسجم‌تر شد و پرسپولیسی‌ها با ارسال از جناحین سعی در باز کردن دروازه حریف داشتند که مدافعان صنعت نفت در زدن توپ‌های اول موفق‌تر بودند. این روند تا حدود دقیقه ۲۰ ادامه داشت و مهاجمان پرسپولیس از زدن ضربات آخر عاجر بودند. پس از آن بازی در میانه‌های زمین دنبال می‌شد و پاس‌های اشتباه هافبک‌های دو تیم اجازه بازیسازی را هم از پرسپولیس و هم از صنعت نفت گرفته بود.

در ادامه و در حدود دقایق ۲۵ تا ۳۵ این صنعت نفتی‌ها بودند که توپ و مالکیت زمین را در اختیار داشتند اما به جز ضربه ریکانی، نتوانستند دروازه رادوشویچ را تهدید کنند. البته در دقیقه ۴۴ صنعت نفت آبادان صاحب یک ضربه ایستگاهی درست پشت محوطه جریمه شد که ضربه ریکانی با واکنش زیبای رادوشویچ همراه شد و دروازه پرسپولیس باز نشد. بعد از آن هم اتفاق خاصی روی دروازه‌ها نیافتاد تا تقابل سرد و بی‌روح دو تیم در نیمه اول با نتیجه بدون گل خاتمه پیدا کند.

نیمه دوم

پرسپولیس همانند نیمه نخست، بازی را هجومی‌تر آغاز کرد اما باز هم خلاقیت در حملات این تیم دیده نمی‌شد. در دقیقه ۵۰ وحید امیری به جای بشار رسن به بازی آمد تا پرسپولیس با نیروی تازه‌نفس‌تری حمله کند. این امر موثر بود و همکاری امیری و نعمتی در میانه‌های زمین با حرکت انفرادی نعمتی همراه شد تا در نیمه‌های زمین صنعت نفت او را متوقف کنند. نعمتی پشت این توپ قرار گرفت و با پاسی در عرض کنعانی‌زادگان را صاحب توپ کرد و مدافع میانی پرسپولیس هم با شوتی غیرمنتظره و اشتباه فاحش دروازه‌بان طلایی‌پوشان، گل نخست تیمش را به ثمر رساند.

پس از این صنعت نفت بود که بازی را در دست گرفت و چند حمله را هم در دستور کار قرار داد اما باز هم بی‌دقتی در پاس‌های آخر باعث شد تا توپ به مهاجمان این تیم نرسد و خطری دروازه رادو را تهدید نکند. در این دقایق شاگردان کالدرون دلخوش به ضدحملات بودند که مهدی ترابی هم یک فرصت را به دست آورد اما با بدشانسی و لیز خوردن بدموقع این فرصت سرخ‌ها از دست رفت.

در دقیقه ۶۹ کالدرون دوباره تصمیم به تعویض گرفت و مهاجم خارجی کم فروغ پرسپولیس یعنی جونیور براندائو جای خود را به امید عالیشاه داد.

بازی هجومی دو تیم پس از تعویض‌های کالدرون ادامه داشت و طلایی‌پوشان آبادانی با حملات خود دروازه پرسپولیس را تهدید می‌کردند و پرسپولیسی‌ها هم در مقابل ضدحمله می‌زدند اما هیچ‌کدام از حملات دو تیم کارگر نمی‌افتاد و بازی با نتیجه یک بر صفر به سود شاگردان کالدرون ادامه پیدا کند. در دقیقه ۸۰ عالیشاه فرصت خوبی برای باز کردن دروازه صنعت نفت داشت که توپ به دست مدافع آبادانی‌ها برخورد کرد اما سیدعلی اعتقادی به پنالتی نداشت.

در دقیقه ۸۴ کرنر عالیشاه به روی دروازه ارسال شد که ضربه سر شجاع خلیل‌زاده را دریس مهار کرد. پس از این فرصت پرسپولیس ۲ موقعیت خوب دیگر در دقیقه ۹۴ به دست آورد که یکی از این توپ‌ها به تیر دروازه برخورد کرد و پرسپولیس در نهایت با برتری در این دیدار و کسب ۶ امتیاز به جایگاه چهارم جدول صعود کند و برزیلی‌های ایران هم ۴ امتیازی باقی ماندند.

ترکیب پرسپولیس: بوژیدار راداشوویچ، مهدی شیری، شجاع خلیل‌زاده،  محمد انصاری، محمد حسین کنعانی‌زادگان، احمد نوراللهی، بشار رسن (۵۰- وحید امیری)، مهدی ترابی، سیامک نعمتی (۸۱- محمد نادری)، علی علیپور و جونیور براندائو(۶۹- امید عالیشاه)

ترکیب صنعت نفت: محمد دریس، عقیل کعبی، مهدی مومنی(۶۱- رضا جبیره)، طالب ریکانی(۸۲- فاخر تهامی)، مسلم مجدمی، مصطفی احمدی،  سیدمحمد قریشی، جعفرسلمانی، محمد اهل شاخه، مهدی حنفی، عبداله ناصری

انتهای پیام

http://dana.ir/1521854
ارسال نظر
نظرات