شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 07:35 منتشر شده در مورخ: 1398/06/26 شناسه خبر: 1521868
معاون منابع انسانی دادگستری کل استان کرمان خبر داد؛
برگزاری همایش امنیت و عدالت پایدار در جنوب استان کرمان
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان از برگزاری همایش امنیت و عدالت پایدار در جنوب استان کرمان با حضور مسئولان کشوری و استانی در روز پنجشنبه ۲۸شهریور ماه در عنبرآباد خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  راه آرمان؛ محمدباقر اسلامی معاون منابع انسانی دادگستری کل استان کرمان اظهار داشت: سومین گردهمایی علماء و سران طوایف جنوب و شرق استان کرمان در راستای اجرای مفاد میثاق نامه عدالت و امنیت با رویکرد کنترل و کاهش جرائم خشن و آسیب های اجتماعی مرتبط با خشونت درشهرستان عنبرآباد برگزار می گردد.

وی گفت: دین باوری و حاکمیت ارزش های دینی در جامعه و کاهش کجروی، ناهنجاری و جرائم مستلزم بازتعریف نقش نهادهای مذهبی و مردمی است.

معاون منابع انسانی دادگستری کل استان کرمان افزود: بدون تردید اقداماتِ علما، مبلغین مذهبی و معتمدین، متنفذین و سران طوایف می تواند با توجه به نقش و جایگاه ویژه ای که این افراد در طایفه و منطقه خویش دارند، با احیای آیین های بومی و دینی از جمله کدخدامنشی و حل مشکلات با ریش سفیدی در این زمینه بسیار مؤثر باشد.

اسلامی عنوان کرد: به منظور اقدام در زمینه پیشگیری از وقوع جرائم و آسیب های اجتماعی به ویژه خشونت، دادگستری استان طی چند سال اخیر برنامه ها و اقداماتی از جمله برگزاری همایش ملی پیشگیری از خشونت، چالش ها و راهکارها، برگزاری گردهمایی علما و سران طوایف جنوب و شرق استان کرمان، انعقاد میثاق نامه عدالت و امنیت پایدار با امضای مسئولین ارشد استان و ائمه جمعه و سران طوایف جنوب و شرق استان، برگزاری نشست هم اندیشی فرمانداران و بخشداران جنوب و شرق استان و … طراحی و اجرا نموده است.

وی در تشریح عملکرد اقدامات پیشگیرانه در جنوب و شرق استان کرمان بیان داشت: آمار ها بیانگر این واقعیت است که آمار قتل در جنوب استان کرمان ۱۸ درصد کاهش یافته است.

معاون منابع انسانی دادگستری کل استان کرمان از کاهش ۱۷ درصدی آمارقتل در شرق استان در ۴ ماه ابتدای سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل و کاهش ۵۶ درصدی آمار قتل در جنوب استان در ۴ ماهه سال جاری نسبت به سال ۹۶، جمع آوری تعداد ۶۹۱ سلاح غیر مجاز و دستگیری تعداد ۱۶۰۰ محکوم متواری از زمان اجرای این طرح تاکنون) خبر داد.

اسلامی افزود: نظر به اهمیت و تأثیر گذاری این موضوع مهم نیازمند استمرار آن و البته پیگیری به جد می باشد، به همین منظور سومین گردهمایی علما و سران طوایف جنوب و شرق استان کرمان برگزار می گردد.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1521868
ارسال نظر
نظرات