شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 10:11 منتشر شده در مورخ: 1398/06/26 شناسه خبر: 1521956
جلوه ای از جوان مومن انقلابی در اردوهای جهادی؛
خدمت رسانی به مردم رایج ترین هدف اردوهای جهادی/ اردوهای جهادی آثار مثبت اجتماعی را در پی دارد
فرمانده ناحیه مقامت بسیج خنداب با اشاره به ارزش اردوهای جهادی گفت: رایج ترین هدفی که در اردوهای جهادی پیگیری می شود، خدمت رسانی به مردم است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ مهمترین دستاورد اردوی جهادی، جهاد با نفس است و این اردوها بهترین فرصت است تا افراد از هیاهوهایی که در اطراف خودشان وجود دارد، دور شوند و دراین مدت از نظر روحی و معنوی خود را ارتقاء ببخشند.

علی رضا مهدی فرمانده ناحیه مقامت بسیج خنداب در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب با اشاره به ارزش اردوهای جهادی گفت: رایج ترین هدفی که در اردوهای جهادی پیگیری می شود، خدمت رسانی به مردم است.

مهدی افزود: این خدمت رسانی شامل کارهای عمرانی، فرهنگی،‌ مذهبی، علمی و … است، گرچه وجود کار عمرانی برای تحقق مابقی اهداف اردوهای جهادی امری لازم است لیکن نباید این نکته را فراموش کرد که اثربخشی در حوزه های فرهنگی به شرط رقم زدن تعاملی اسلامی با محرومین از پتانسیل های بالقوه و خوب فضاهای حرکت جهادی است.

وی عنوان کرد: با برگزاری اردوهای جهادی روحیات انقلابی زنده شده و همین موضوع بزرگترین دستاورد این اردوهاست.

فرمانده ناحیه مقامت بسیج خنداب با اشاره به اهمیت اردوهای جهادی از دیدگاه رهبر معظم انقلاب اظهار کرد: با توجه به تاکیدات ایشان در این خصوص بر همه آحاد مردم بویژه اقشار بسیجی و دانشجویان کشور لازم است تا با تقویت روحیه‌ جهادی در خود علاوه بر تزکیه نفس، در مسیر کاهش محرومیت و تقویت هرچه بیشتر کشور گام بردارند

وی در ادامه به پروژهای در دست اجرا اشاره کرد و افزود: گروه جهادی ۳۰ نفره از استان قم از ۲۱ شهریور ماه  به مدت ۱۰ روز مشغول به دیوار چینی  بازسازی و ساخت منازل محرومین و سیل زدگان روستاهای خلوزین و فوران و ساخت سرویس بهداشتی مدرسه  روستای فوران هستند.

مهدی با تاکید بر اینکه گروه جهادی پاسداران ناحیه خنداب نیزدر روستای چزان مشغول به ساخت خانه هستند تشریح کرد: گروه جهادگران سپاه روح الله ۲۸ اسکلت به صورت رایگان نصب کرده اند و در حال حاضر در روستای جوشیروان و شاوه مشغول به کار هستند. همچنین گروه جهادی حوزه علی ابن ابیطالب در حال ساخت ۳ واحد منزل مسکونی در روستای گوشه علیا و گروه جهادی دانش آموزی در حال گچ کاری و رنگ کاری مدرسه روستای گرماب و رنگ کاری دو مدرسه  خنداب و جاورسیان و گروه جهادی حوزه والفجر آرماتور بندی یک واحد مسکونی  روستای استوه را انجام می دهند.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1521956
ارسال نظر
نظرات