شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 12:36 منتشر شده در مورخ: 1398/06/26 شناسه خبر: 1521993
با اعلام رضایت اولیای دم صورت گرفت؛
برقراری صلح و سازش بین دو طایفه ریگانی به دنبال بخشش جوان نادم
رئیس شوراهای حل اختلاف استان کرمان گفت: خانواده نیکوکار ریگانی و اولیای دم با اعلام گذشت و رضایت از اجرای حکم قصاص، باعث رهایی یک جوان پشیمان از چوبه دار شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از راه آرمان، مهدی تقی زاده معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان کرمان اظهار داشت: قاتل در سال ۹۳ به علت اختلاف و نزاع دو طایفه با مقتول درگیر و او را به قتل می رساند.

این مقام قضائی در استان کرمان تصریح کرد: سران طوایف، ریش سفیدان، معتمدین و متنفذین محلی نقش موثری در ترویج فرهنگ صلح وسازش دارند.

معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان کرمان افزود: سرانجام با ورود دادگستری ریگان و با تلاش های اعضای شورای حل اختلاف ناصریه و تشکیل جلسات مکرر صلح و سازش بین طرفین که از2 طایفه جداگانه بودند، این پرونده به نتیجه رسید و خانواده مقتول با اعلام رضایت و بخشش قاتل، به این جوان نادم زندگی مجدد اهداء کردند و این پرونده پس از ۵ سال با صلح وسازش بین این 2 طایفه مختومه شد.

رئیس شوراهای حل اختلاف استان کرمان در پایان از خانواده مرحوم هاشم زهی به ویژه پدر و مادر و فرزندان وی و همه کسانی که در این امر نیک نقش داشتند سپاسگزاری و تشکر کرد.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1521993
ارسال نظر
نظرات