شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 12:39 منتشر شده در مورخ: 1398/06/26 شناسه خبر: 1522008
معاون پرورشی فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش کرمان:
اجبار والدین دانش‌آموزان برای خرید فرم جدید مدرسه غیر قانونی است
معاون پرورشی فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: مدیران حق ندارند والدین دانش آموزان را مجبور به خرید فرم جدید مدرسه کنند همچنین داشتن فرم جدید مدارس اجباری نیست و والدین می تواند فرم سال گذشته مدرسه را به تن فرزندش بپوشاند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ صدیقه مرادی معاون پرورشی فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان در گفتگو با راه آرمان؛ در رابطه با اجبار والدین دانش آموزان برای خرید فرم جدید مدرسه توسط برخی از مدیران مدارس گفت: مدیران حق ندارند والدین دانش آموزان را مجبور به خرید فرم جدید مدرسه کنند.

وی ادامه داد: به دلیل ایجاد هماهنگی در مدارس، عموماً هر سه سال یکبار فرم مدارس تغییر می کند؛ داشتن فرم جدید مدارس اجباری نیست یعنی هر خانواده‌ای می تواند فرم سال گذشته مدرسه را به تن فرزندش بپوشاند.

معاون پرورشی فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان  تاکید کرد: دانش آموزان حق ندارند که رنگ و یا مدلی متفاوت از سایر دانش آموزان بپوشد چرا که این امر سبب شود سایر دانش آموزان نیز با پوشش هایی متفاوت وارد مدرسه شوند از این رو نظم مدرسه به هم  می خورد و کنترل دانش آموزان سخت می شود.

مرادی با تاکید بر این که پوشیدن فرم سال‌های قبل مدرسه هیچ مشکلی ندارد، توضیح داد: مدیران به دلیل هماهنگی مدارس به والدین دانش آموزان توصیه می کنند که فرم جدید خریداری شود.

وی در خصوص معرفی والدین تنها یک تولیدی خاص، گفت: به دلیل آن که تولیدی به تعهداتش عمل کند و از طرفی لباس تولید شده توسط آن کارگاه خریداری شود هر مدرسه با یک تولیدی قرار داد می بند، از این رو دانش آموزان هر مدرسه باید به تولیدی معرفی شده مراجعه کنند.

معاون پرورشی فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان بیان داشت: در صورت تمایل مادران حق دارند که پارچه و فرم مدرسه را مشاهده کنند تا اگر خواستند خودشان لباس فرم را تهیه کنند.

وی با بیان این که قیمت فرم مدارس توسط صنف و سازمان صنعت، معدن و تجارت تصویب می شود، تشریح کرد: طبق قرار داد بین مدارس و تولیدی‌ها، درصدی از سود فروش فرم دانش آموزان به مدارس بر می گردد که معمولا برای دوخت لباس دانش آموزان بی‌بضاعت از آن استفاده می کنند.

انتهای پیام/

 

 

http://dana.ir/1522008
ارسال نظر
نظرات