شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 13:22 منتشر شده در مورخ: 1398/06/27 شناسه خبر: 1522405
ارتش روسیه در اقدامی تاکتیکی برای تقویت قلمروی هوایی خود سامانه پدافند موشکی «اس-400» را در بخشی از قطب شمال مستقر کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ارتش روسیه اعلام کرد که سامانه قدرتمند دفاع موشکی «اس-400» خود را در «مجمع الجزایر نوایا زملیا» در قطب شمال مستقر کرده است.

 
 ناوگان شمالی روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «هنگ پدافند هوایی ناوگان شمالی روسیه مستقر در جزیره "یوژنی" به سامانه‌های جدید اس-400 مجهز شده است.»
 
ارتش روسیه به آموزش پرسنل خود برای استفاده از سامانه اس-400 اشاره کرد. این پرسنل قبلا از سامانه اس-300 استفاده می‌کردند.
 
«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه چندی قبل به ارتش کشورش دستور داد برای مقابله با تحرکات آمریکا در مرزهای این کشور حضور در قطب شمال را توسعه دهند.
 
اس-400 از دیگاه کارشناسان نظامی جهان پیشرفته‌ترین سامانه‌ دفاع موشکی در نوع خود است که توانایی حمل و شلیک سه نوع موشک مختلف را دارد و می‌تواند اهداف متنوعی از قبیل موشک‌های بالستیک، کروز و جنگنده‌های رادار گریز را شناسایی و هدف قرار دهد.
 
 مرکز تحقیقاتی کنگره آمریکا نیز چندی قبل در گزارشی نوشت ، قطب شمال ممکن است به منطقه «رقابت تشنج آمیز نظامی» واشنگتن و مسکو مبدل شود و کارشناسان نگرانند که به دلیل افزایش قدرت بالقوه نظامی روسیه در قطب شمال، آمریکا نتواند از منافع خود دفاع کند.
 
روسیه چندی قبل از زیردریایی‌های «تولا» و «دولگاروکی» خود مستقر در اقیانوس قطب شمال و دریای «بارنتز» موشک‌های بالستیک «سینوا» و«بولاوا» شلیک کرد.
 
منبع: فارس
http://dana.ir/1522405
ارسال نظر
نظرات