شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 14:24 منتشر شده در مورخ: 1398/06/27 شناسه خبر: 1522449
یک راه آسانی که برای بیدار بودن و هشیار ماندن وجود دارد که نوشیدن قهوه است. به همین دلیل نوشیدن یک یا چند فنجان قهوه پس از خواب صبحگاه می‌تواند گزینه‌ی مناسبی باشد،

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ از دیگر نوشیدنی‌ها می‌توان به کاکائویی داغ خانگی، اسموتی‌ها و کامبوچا اشاره کرد که مصرف آن توصیه شده است.

نوشیدنی‌های جایگزین قهوه


یک راه آسانی که برای بیدار بودن و هشیار ماندن وجود دارد که نوشیدن قهوه است. به همین دلیل نوشیدن یک یا چند فنجان قهوه پس از خواب صبحگاه می‌تواند گزینه‌ی مناسبی باشد، اما با توجه به اینکه همراه با هر منفعتی، مضراتی هم وجود دارد و در مورد قهوه، مصرف زیاد کافیین خطرات زیادی برای سلامتی دارد.

گفته شده است که مقدار مجاز مصرف قهوه بسته به شرایط بدنی هر شخص متفاوت است، اما در حالت کلی، مصرف بیش از ۵۶۰۰ میلی‌گرم قهوه (معادل ۴ فنجان) در روز عوارض جانبی مانند بی خوابی، عصبانیت و مشکلات معده به همراه خواهد داشت.

حتی اگر حد مجاز را هم رعایت کنید، پس از چند ساعت از مصرف قهوه دوباره خستگی به سراغ شما خواهد آمد.
خوشبختانه جایگزین‌های زیادی برای بیدار نگه داشتن شما وجود دارد که نیازی به مصرف کافیین ندارد در عین حال که شما را بیدار نگه می‌دارد که در اینجا به ۱۱ مورد آن اشاره می‌کنیم.

نوشیدنی‌های جایگزین قهوه//ثباتی

نوشیدنی‌های جایگزین قهوه

چای رویبوس، چای سبز، چای یرباماته و چای ریشه قاصدک از جمله چای‌هایی هستند که می‌توانند جایگزین مناسبی برای قهوه باشند. نوشیدنی مخلوط آب و لیمو، مخلوط سرکه سیب و آب و همچنین شیر به همراه زردچوبه نیز به جای قهوه می‌توان استفاده نمود و به بیداری کمک می‌کند.
از دیگر نوشیدنی‌ها می‌توان به کاکائویی داغ خانگی، اسموتی‌ها و کامبوچا اشاره کرد که مصرف آن توصیه شده است.

نوشیدنی‌های جایگزین قهوه//ثباتی

منبع: اسپوتنیک

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1522449
ارسال نظر
نظرات