شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 19:30 منتشر شده در مورخ: 1398/06/27 شناسه خبر: 1522469
محمد حسین صفار هرندی در جمع دانشجویان کهگیلویه و بویراحمدی:
مردم فریب رسانه های دروغ پرداز زنجیره ای را نخورند/مجلس فعلی برای کشور بیمناک است/برخی افراد برخورد با فساد را همچنان سیاسی می دانند
صفار هرندی گفت: الان به عینه شاهد آن هستیم حتی اصلاح طلبان که خوشحال و شاد از رأی اوری لیست خود در تهران بودند، الان پشیمانند و اعتراف می کنند، چطور می شود کسانی که باید برای ملت و جامعه قانون گذاری کنند با مسائل روز اینقدر بیگانه باشند و شأن مجلس و نماینده ملت بودن را تا این حد پایین بیاورند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح زاگرس؛  محمد حسین صفار هرندی وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور در جمع دانشجویان یازدهمین دوره خط امام استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص آبستن بودن سال 98 به اتفاقات مهم از بیم ها و امیدهای جمهوری اسلامی در سال جاری اشاره کرد و گفت: باید بیمناک باشیم چراکه اگر قرار باشد بار دیگر مثل سال های قبل بدون برنامه ریزی مدون و عاری از اتحاد وارد میدان شویم، شرایط کشور همچون شرایط موجود خواهد شد و چه بسا با توطئه های شبانه روزی دشمنان نظام شرایط بدتر نیز شوند.وی افزود: خوشبختانه مردم ما روز به روز و سال به سال در مسائل مهم کشوری آگاه تر و ریز بین تر می شوند، و امیدواریم که در انتخابات امسال  مانند گذشته در بازی رسانه ای قرار نگیرند و فریب دورغ پردازی های خبرگزاری های زنجیره ای داخل و رسانه های معاند را نخورند.


صفارهرندی تصریح کرد: داشتن همچین مجلسی بیمناک است که باید از تکرار آن اجتناب کرد؛ مجلس باید قدرتمند بشود، باید کسانی وارد مجلس شوند که دغدغه شان مردم و مشکلات کشور و مردم باشد نه کسانی که به فکر معامله گری و جیب خود هستند.


وی اذعان کرد: اگر اتفاقات چند سال گذشته نمایندگان مجلس را مرور کنیم، الان به عینه شاهد آن هستیم حتی اصلاح طلبان که خوشحال  و شاد از رأی اوری  لیست خود در تهران بودند، الان پشیمانند و اعتراف می کنند که اینها دیگر چه کسانی  هستند ، چطور می شود کسانی که باید برای ملت و جامعه قانون گذاری کنند با مسائل روز  اینقدر  بیگانه باشند و شأن مجلس و نماینده ملت بودن را تا این حد پایین بیاورند

صفار هرندی گفت: کار به جایی رسیده است که در  جلسه ای که خود آقایان تشکیل داده بودند و آقای تاج زاده سخنران آن بود یکی از  نمایندگان همین لیست جویای نام سخنران می شود که این یک فاجعه برای آنها بوده است.


عضو مجمع تشخیص مصلح نظام با اشاره به برخی اخبار از کج سلیقگی ها در جریان انقلابی گفت: بیمناک است وقتی دوستان خودی و کسانی که هم مردم روی آنان حساب باز می کنند و هم خواص ما حواسشان نیست و به خود ضربه می زنند و در پازل طرف مقابل حرکت می کنند؛ باید این را بدانیم روش مقابله قهری با مسائل و مشکلات جواب نخواهد داد.


وی با اشاره به ارسال متعدد نامه های وزرا به مقام معظم رهبری اذعان کرد: باید بیم داشت وقتی مسئولان و دولتمردان همه به رئیس جمهور کشور بگویند فشار بر رهبری را زیاد بکنید تا نتیجه دلخواه را بگیریم؛ مردم ما آگاهند و این آگاهی را در همه ی صحنه های حساس جامعه نشان داده اند، کم کاری ها و بی کفایتی ها را می بینند و با این حربه ها نمی توانند از زیر کم کاری خود فرار کنند، اینها اصلاً به دنبال پیدا کردن راه خروج از بن بست نیستند و می خواهند با بهانه و توجیه، بی کفایتی خودشان در مدیریت امور را پنهان کنند.


صفار هرندی بیان کرد: مهمترین بیم، نگاه بدبینانه به صحنه و دیدن نیمه خالی لیوان است که فقط ناکامی ها و بن بست ها دیده شود، همان کاری که رسانه های معاند و متأسغانه عده ای در داخل شبانه روز در تلاشند تا به مردم و جوانان ما بقبولانند. اما وقتی درست به صحنه نگاه کنیم دلایل امیدواری زیادی وجود دارد و مردم نیز این را به وضوح در چندماه گذشته نشان داده اند.

وی افزود: یکی از همین امیدواری ها نزدیک بودن انتخابات است، خود مردم نیز به این نتیجه رسیده اند که در انتخابات قبلی فریب وعده های دروغین را خورده اند، جایی که به لیست انتخاباتی رأی دادند و به سلبریتی ها و وعده ها دل بستند. اما الان منتظرند که اسفند ماه از راه برسد تا با مشارکت آگاهانه در انتخابات آتی مجلس، خانه ملت را از وجود نمایندگان بی کفایت خالی کنند.

صفار هرندی تأکید کرد: مسئله دیگر انتخاب شایسته حجت الاسلام رئیسی به عنوان رئیس قوه قضائیه از طرف مقام معظم رهبری بود، که با کنشگری خود مردم را به مبارزه جدی با فساد و صاحبان ثروت و قدرت بالاخص محاکمه مفسدان اقتصادی امیدوار کرد. با یک مقایسه ساده می توان متوجه شد که آقای رئیسی سال 96 و حال حاضر بسیار متفاوت شده است؛ وقتی کنشگری ایشان سوا از جریانات سیاسی را می بینیم حتی مخالفان آن زمان هم متمایل به این رویه می شوند.

وی افزود: برخی از دوستان  با دیدن عملکرد وی بازهم با استفاده از قدرت رسانه ای که در دست دارند سعی می کنند که عملکرد وی در برخورد با مفسدان را سیاسی قلمداد کنند، اما الان می بینیم که حتی مخالفان آقای رئیسی از جدیت و نگاه یکسان وی در برخورد با مفاسد قدردانی می کنند.

این فعال سیاسی اذعان داشت: کمک و لطف الهی و توکل بر خدا را در حوادث اخیر کشور به خصوص بحث کم آبی و بارش های فراوان و هم دلی مردم مشهود بوده است، جایی که تا دیروز دشمن روی همین کم آبی و منازعات  حاصل از آن حساب باز کرده بود و می خواست مردم را بترساند، به یکباره به لطف الهی کشور سیراب از آب شد و نقشه هایشان برهم خورد.

 وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه گفت: درست است که این بارش ها خرابی هایی هم به بارآورد و زندگی برخی از هم وطنان ما را با مشکل مواجه کرد، اما حضور مردم و اتحاد ناشی از هبستگی ملت به حدی شگرف بود، باعث شد کسانی که در کمین بودند تا بازهم  کینه و فتنه بنی مردم و مسئولان بپاشند را نیز انگشت به دهان کرد، این ها نشان می دهد باید بر خدا توکل کرد و نگاه به مدد الهی باشد.وی گفت: اگر دشمن تحریم را در یک حوزه و آن هم حوزه نفتی وارد کرده است آیا عقل و درایت حکم نمی کند که ما در حوزه های  دیگر خود کفا و مستقل شویم؟ جز اقتصاد که لنگ می زند و مسئولان ما تا نگاهشان را از خارج به دخال معطوف نکنند و روی به اقتصاد بومی و بهره گیری از توان جوانان این مرز بوم نیاورند در این حوزه پاسخ قابل قبولی نمیگیریم.


صفارهرندی تصریح کرد: اما در حوزه های دیگر دیدیم این درایت رهبری و جریان انقلابی بود که ما در تقویت بنیه دفاعی و ... رشد کردیم و این بنیه دفاعی بود که باعث قدرتمندی اقتصادی ما نیز شده و خواهد شد.


وی تاکید کرد: در مقابل دیوانگی و هوچیگری باید عاقلانه و قاطعانه برخورد کرد، و ما این را با ساقط کردن پهباد آمریکایی و یا توقیف نفت کش انگلیسی ثابت کردیم و آنها هیچ غلطی نتوانستند بکنند، امروزه قدرت دفاعی ما و همچنین توانایی موشکی ما مایه امید و مباهات مردم است.

 صفار هرندی بیان کرد: چرا امیدوار نباشیم، بیم ها جای خود و امیدواری ها جای خود؛ از دل بیم ها نیز می توان امیدواری بیرون کشید، همین بیم ها هستند که به ما انگیزه و امید حرکت می دهند و جوانان ما را برای مقابله با آنها به میدان می آورند.  بن بست ها را می شود شکست؛ به عناون مثال اگر گزارش دکتر ستاری در حضور مقام معظم رهبری را در خصوص شرکت های دانش بنیان مطالع کنیم می بینیم نشانگر رشد این  شرکت ها و افزایش توان روز افزون نیروهای داخلی در عرصه های مختلف است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اذعان کرد: خیلی از کشورها که تا پیش از این خواهان ارتباط راهبردی با ما بودند اما از ترس در عمل کژدار و مریض بودند، الان مستقیماً به ما پیام داده اند و خواهان این ارتباط هستند، کشورهایی همچون چین، روسیه، هند و .. همه اینگونه اند، اما حیف که افرادی سر کار هستند که این را باور ندارند و انگیزه ای برای استفاده از این فرصت ندارند.


وی در پایان ضمن آرزوی توفیق برای دانشجویان حاضر گفت: یقین دارم سال اینده سال روشنی است، کشور ما تا نیروهای جوان ،متعهد و آگاهی همانند امروز دارد از هر توطئه و مانعی سربلند بیرون خواهد آمد.

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1522469
ارسال نظر
نظرات