شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 10:41 منتشر شده در مورخ: 1398/07/06 شناسه خبر: 1522480
در گفت و گوی دانا با عضو لیست ائتلاف فراگیر اصلاح طلبان مطرح شد؛
روایت اختلافات نمایندگان اصلاح طلب مجلس با دولت/ اعتماد مردم نسبت به فراکسیون امید از دست رفته است
شکور پورحسین شقلان به عملکرد فراکسیون امید در مجلس دهم اشاره کرد و گفت: صور می کنم فراکسیون امید می توانست با یک شناسنامه رسمی، بهتر از این عمل کند.

«شکور پورحسین شقلان» نماینده مردم پارس آباد در گفت و گو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با اشاره به عمکرد فراکسیون امید در دهمین مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: صحبت در خصوص عملکرد فراکسیون امید یک مقدار سخت و پیچیده است. یعنی باید هم عملکرد فردی اعضای فراکسیون امید و هم عمکلرد جمعی و کلی فراکسیون امید را مورد بررسی قرار داد.

 

گزارش عملکرد فراکسیون امید در مجلس همچنان مشخص نیست

وی تصریح کرد: همه فراکسیون های حاضر در مجلس باید عملکرد خودشان را در طی سه سال و اندی که از عمر مجلس دهم گذشته را به مردم گزارش دهند ولی تا الان عملکرد آن ها منتشر نشده است؛ یک بخشی از فعالیت های فراکسیون امید که وابسته به اصلاح طلبان هستند را باید در داخل صحن مجلس و در خصوص ارائه لوایح و طرح ها بررسی کرد و همچنین باید آمار و ارقام مجلس را دید که این فراکسیون چگونه عمل کرده است.

عضو کمیسیون اجتماعی خاطر نشان کرد: رویکرد اصلاحات در اظهار نظرهای کلی و بیانیه ها را باید در جریان های سیاسی جامعه بررسی کنیم تا دید که فراکسیون امید چه مواردی را مطرح کرده است.

پوحسین شقلان اذعان داشت: معتقدم به دلیل وضعیت خاص کشور در این چهار سال، کلیت مجلس معمولاً در طرح ها و لوایح که یک کار مشترکی است، به خوبی عمل نکرده است؛ در خصوص عملکرد فراکسیون امید نیز با توجه به میثاق نامه ای که در ابتدا ارائه کرده است، باید گفت که اظهار نظر در این باره شاید به مذاق جریان این فراکسیون خوش نیاید.

 

مشکل بیکاری تقصیر مجلس نیست

وی اذعان داشت: در حوزه بیکاری که یکی از مهم ترین بحران های پیش روی کشور است و یک مسئله فرابخشی محسوب می شود باید گفت نمی توان این مشکل را به گردن یک نهاد خاص مثل مجلس انداخت.

نماینده مردم پارس آباد در مجلس در خصوص اقدامات مجلس در مقابله با معضل بیکاری گفت: 1.5 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی و 6هزار میلیارد تومان هم از طریق بانک های عامل به استان ها تزریق شد که الان هم در حال انجام است که کار مشترک بین فراکسیون های مجلس است و نمی توان گفت نتیجه کار فراکسیون خاصی است.

پورحسین شقلان ادامه داد: مجلس در کلیت برخی از دغدعغه های کشور را شناسی می کند و بالطبع با یک اقدام جمعی نسبت به رفع مشکلات آن اقدام می کند.

وی در خصوص انتقاد برخی از تئوریسین های اصلاحات از فراکسیون امید اظهار داشت:  از نظر من این انتقادات در بخش هایی می تواند درست باشد؛ تصور می کنم فراکسیون امید می توانست با یک شناسنامه رسمی، بهتر از این عمل کند.

عضو لیست ائتلاف فراگیر اصلاح طلبان گفت: برای بررسی عملکرد فراکسیون امید باید برگردیم عقب تر؛ در زمان انتخابات دوره دهم به دلیل شرایط خاص کشور در برخی از حوزه ها چون دولت حاکم دولت اصلاحات بود، از برخی از نامزدهای انتخاباتی در لیست خودش استفاده کرد و نهایتاً ممکن بود این ها پیروز انتخابات شوند.

پورحسین شقلان افزود: زمانی که اعضای فراکسیون امید به مجلس آمدند با هویت شناسنامه دار وارد نشدند و خیلی به مقام نامه شان پایبند نبودند؛ در حقیقت فراکسیون امید می توانست جهت تحقق وعده هایی که داده بود جلسات منسجم، برنامه های توانمند و متشکل برگزار کند. من تصورم این بود این فراکسیون می توانست با برنامه بهتری با ارائه راهکای های مناسب تر اقدام کند.

وی با بیان این که فراکسیون امید مدعی جریان اصلاح طلبی است اذعان کرد: این فراکسیون باید برخی از مشکلات کشور را با توجه به هم مسلک بودنش با دولت، حل می کرد ولی خیلی جاها بین دولت و فراکسیون امید اختلاف بود.

 

تعامل فراکسیون امید با دولت کمرنگ بود

نماینده مردم پارس آباد در مجلس خاطر نشان کرد: فراکسیون امید به عنوان یک فراکسیون قدرتمند باید می توانست در خیلی از چالش ها و بحران های کشور مداخله کند و با دولت برای حل این مشکلات تعامل جدی داشته باشد، ولی این تعامل کمرنگ بود.

پورحسین شقلان در پاسخ به این سوال که "آیا مردم در انتخابات یازدهمین دوره مجلس باز هم به فراکسیون امید اعتماد خواهند کرد: چون اعتماد مردم نسبت به فراکسیون امید از دست رفته است، به نظر نمی رسد مردم در انتخابات آتی به این فراکسیون اعتماد کنند.

وی در پایان گفت: انتخابات یک مقوله پیچیده ای است که یک بخشی از آن در تهران برگزار می شود و یک رقابت جدی بین جریان اصلاح طلبی و اصولگرایی را شاهد خواهیم بود، اما در شهرستان ها شرایط متفاوت خواهد بود.

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1522480
ارسال نظر
نظرات