شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 09:42 منتشر شده در مورخ: 1398/06/28 شناسه خبر: 1522567
مدیرکل آموزش‌وپرورش استان مرکزی:
۲۵۰هزار دانش‌آموز استان مرکزی اول مهر به مدرسه می‌روند/ ۲۴ هزار کلاس اولی
مدیرکل آموزش‌وپرورش استان مرکزی از ورود ۲۵۰ هزار دانش‌آموز به مدارس استان مرکزی در سال تحصیلی جدید خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ شهریار فولادوند مدیرکل آموزش‌وپرورش استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ در آستانه بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی ۹۸-۹۹ ، گفت: در سال تحصیلی جدید ۲۵۰ هزار دانش‌آموز در مدارس حضور می‌یابند که ۲۴ هزار نفر در پایه اول ابتدایی هستند.

فولادوند اظهار کرد: برنامه‌ریزی‌های لازم برای نواختن زنگ شکوفه‌ها و زنگ مهر به صورت نمادین در شهرستان‌های مختلف استان با حضور مسئولان کشوری و استانی و شهرستانی اندیشیده شده است.

وی با اشاره به اینکه شرایط لازم برای ورود دانش آموزان به مدارس مهیا شده است ادامه داد: برای آماده‌سازی مدیران مدارس، همایش‌های مختلفی با حضور کلیه مدیران مقاطع مختلف تحصیلی به‌منظور آمادگی هر چه بیشتر مدیران برگزارشده است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان مرکزی به کمبود ۳۵۰۰ نفری نیروی انسانی در استان مرکزی اشاره کرد و گفت: سعی شده است برای جبران این کمبود از ظرفیت معلمان در نوبت مخالف، معلمان حق‌التدریس و بر اساس قانون از بازنشستگان استفاده شود.

فولادوند در خصوص دریافت شهریه از دانش آموزان گفت: در مدارس استعدادهای درخشان، نمونه و هیئت‌امنایی هزینه دریافت می‌شود، با تصویب انجمن اولیا و مربیان و شورای آموزش و پروش در مدارس هیئت‌امنایی در متوسطه اول و دوم و هنرستان مبلغ ۲۴۰ هزار تومان و دوره‌ی ابتدایی ۱۴۰ هزار تومان به‌صورت غیراجباری و علاوه بر برنامه درسی ملی اخذ می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در مدارس استعدادهای درخشان در متوسطه اول در اراک مبلغ یک‌میلیون و ۵۵۰ هزار تومان و متوسطه دوم یک‌میلیون و ۷۵۰ هزار تومان گرفته می‌شود.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1522567
ارسال نظر
نظرات