شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 14:33 منتشر شده در مورخ: 1398/06/28 شناسه خبر: 1522680
وزیر فرهنگ و ارشاد در اردبیل مطرح کرد؛
نقش اردبیل و دولت صفویه در یکپارچه سازی ایران حائز اهمیت است /فرهنگ و هنر باید به سمت اقتصادی سوق داده شود
وزیر فرهنگ و ارشاد تاریخ استان اردبیل را نقطه عطف در یکپارچه سازی ایران بر شمرد و گفت: نقش صفویه برای یکپارچه کردن ایران بسیار حایز اهمیت بوده و نقطه عطف این عصر تعیین دولت و ملت و ایجاد شور حسینی و دوام آن تا به امروز بوده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سبلان‌ما،سید عباس صالحی در سفره سه روزه به استان اردبیل ظهر امروز در جمع اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه اظهار داشت: اهمیت اقتصاد فرهنگی در کشورهای توسعه یافته بصورت جدی مورد توجه قرار گرفته  و ارزش آن غیر قابل کتمان است و دولت تدبیر و امید نیز با برنامه ریزی و با کمک همه حوزه های فرهنگی اقتصاد فرهنگ و هنر را تقویت می کند.

وی با بیان اینکه برای تحقق اقتصاد فرهنگی باید خود دولتمردان به این مهم باور اهتمام داشته باشند افزود: دولت تدبیر و امید نگاه  اقتصادی به هنر و فرهنگ را در اولویت کاری خود قرار داده است و این مساله باید فراگیر و با همکاری توسعه پیدا کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد تاریخ استان اردبیل را نقطه عطف در یکپارچه سازی ایران بر شمرد و گفت: نقش صفویه برای یکپارچه کردن ایران بسیار حایز اهمیت بوده و نقطه عطف این عصر تعیین دولت و ملت و ایجاد شور حسینی و دوام آن تا به امروز بوده است.

وی تصریح کرد: توجه به جذابیت‌های هنری و ادبی معاصر ضرورت دارد و محصولات فرهنگی و تولیدات هنری محوری برای تبیین هویت یک منطقه و حتی کشور است.

وی با بیان اینکه فرهنگ و هنر علاوه بر تاثیرات عمیق روانی فرصتی برای تبیین هویت هر منطقه است افزود:در آیین نامه ارگان های مختلف موضوع فرهنگ و هنر باید با کاهش مقررات زاید و با سرمایه گذاری آینده نگری دخالت داده شود.

عباس صالحی رویدادهای فرهنگی و هنری برای تبین هویت‌ مناطق تعریف می شود افزود: برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری فرصت‌ مغتنمی برای شرکت کنندگان جهت بهره برداری از جاذبه های مختلف طبیعی، گردشگری و هنری و تبادل اندیشه در رابطه با پیشینه فرهنگی جامعه است.

وی ادامه داد:ایجاد خیابانهای فرهنگ و هنر و گذرهای فرهنگی می تواند در ماندگاری مسافران و ایجاد فضای آرام در جامعه کمک کند و استان اردبیل در این راستا با ایجاد فضای عاشورایی با برگزاری آیین های مختلف میزبان توریسم های آیینی شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر چهارشنبه با استقبال  استاندار و مسوولان استانی وارد فرودگاه اردبیل شد و حضور در گلزار شهدای بهشت فاطمه، بازدید از گذر فرهنگ و هنر اسفریس و نشست با  اصحاب فرهنگ و هنر، حضور در منزل هنرمند نقاش و خوشنویس پیشکسوت استاد حسن مردانه،حضور در منزل شاعر آیینی استاد عسگر شاهی‌زاده اردبیلی، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل، حضور در کارگروه فرهنگ و هنر عشایر وابسته به شورای فرهنگ عمومی استان و نمایندگان طوایف و عشایر، بازدید از کانون برتر دوستدار کتاب و نشست خبری با خبرنگاران از برنامه های وی در استان اردبیل است.

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1522680
ارسال نظر
نظرات