شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 07:53 منتشر شده در مورخ: 1398/06/29 شناسه خبر: 1522740
یک ماه بعد از دستگیری رئیس سازمان خصوصی‌سازی؛
مراسم معارفه رئیس جدید سازمان خصوصی‌سازی در غیاب پوری حسینی برگزار شد
معارفه علیرضا صالح، رئیس جدید سازمان خصوصی سازی در غیاب پوری حسینی، رئیس پیشین این سازمان در وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ معارفه علیرضا صالح، رئیس جدید سازمان خصوصی سازی با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی، تنی چند از نمایندگان مجلس، هیات عامل و مدیران سازمان خصوصی سازی، رئیس و معاونین صندوق توسعه ملی و ... ظهر چهارشنبه در غیاب پوری حسینی، رئیس پیشین این سازمان در وزارت امور اقتصادی و داریی برگزار شد.

این گزارش می افزاید: علیرضا صالح سه مقطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی خود را در رشته های تحصیلی برنامه ریزی و توسعه اقتصادی و علوم اقتصادی از دانشگاه های شهید بهشتی و تهران اخذ نموده است.

همچنین در کارنامه شغلی رئیس جدید سازمان خصوصی سازی  سمت هایی چون عضویت هیات عامل و قائم مقامی صندوق توسعه ملی، معاونت امور  مجلس، استانها و پشتیبانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، ریاست امور بنگاهها و مجامع و ریاست امور کمیسیون‌ها و شوراهای اقتصادی در معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور ، معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور ، عضویت هیئت عامل و معاونت برنامه ریزی سازمان خصوصی‌سازی و ریاست سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان های اصفهان و کهگیلویه و بویر احمد به چشم می خورد.

گفتنی است صالح در حالی از امروز به طور رسمی بر روی صندلی ریاست سازمان خصوصی‌سازی می‌نشیند که پوری حسینی، رئیس قبلی این سازمان از 23 مرداد تا کنون به اتهام اختلال در نظام اقتصادی کشور و واگذار‌ی‌ها در بازداشت به سر می‌برد.

 

محورهای فعالیت رئیس جدید سازمان خصوصی‌سازی اعلام شد

علیرضا صالح در مراسم معارفه خود به عنوان رئیس کل جدید سازمان خصوصی‌سازی که با حضور وزیر اقتصاد و دارایی در محل این وزارتخانه برگزار شد گفت: از وزیر اقتصاد و هیات دولت بابت اعتمادی که داشتند و این امانت بزرگ را به بنده سپردند، تشکر می کنم. بر این اساس امیدوارم بتوانم با سرافرازی این سرمایه بزرگ را به مقصود برسانم.

وی افزود: واگذاریهای غیرصدر اصل 44 قانون اساسی در آغاز برنامه توسعه دوم شروع شد و اصل بحث واگذاریهای صدر اصل 44 که بنگاههای بزرگ را شامل می شود نیز از جمله مواردی بود که بعدها مورد توجه قرار گرفت.

رئیس کل جدید سازمان خصوصی‌سازی با اشاره به این که در اوایل خرداد سال 84 سیاست‌های اصل 44 توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شد، اذعان داشت: نخستین هدف از ابلاغ این اصل، کمک به شتاب گرفتن رشد اقتصادی است و قرار نیست واگذاری‌های صورت گرفته مانع از شتاب اقتصادی شود.

وی همچنین افزایش بهره‌وری و کارایی منابع فیزیکی و نیروی انسانی، تحقق عدالت اجتماعی از طریق گسترش مالکیت بنگاه‌ها و تشویق مردم به سرمایه‌گذاری و پس انداز کردن را از دیگر اهداف اصلی سیاست اصل 44 قانون اساسی مطرح کرد.

صالح با بیان اینکه در زمینه تحقق اهداف سیاست اصل 44 قانون اساسی چند بحث اصلی وجود دارد که باید در مسیر اجرایی قرار گیرد، گفت: نخستین بحث مساله شفافیت در قیمت‌گذاری و واگذاری‌ها است، بر این اساس ابزارهای موجود برای معرفی سیاست‌های اصل 44  نشان می‌دهد که قیمت‌گذاری و واگذاری سهام باید از طریق بورس و فرابورس و داخل یک اتاق شیشه‌ای کاملا شفاف انجام شود.

رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد: یکی از بحث‌هایی که انتظار داریم به طور حتم در دستور کار قرار گیرد دو شرط اصایل می‌باشد که عبارتند از وجود شفافیت در قیمت‌گذاری، واگذاری و فرآیندها و همچنین اطلاع رسانی در راستای ایجاد رقابت.

وی با بیان اینکه واگذاری که این دو شرط را رعایت کند از قابلیت پاسخگویی برخوردار است، گفت: قانون مداری، انضباط، شفافیت و تصمیم‌ گیری در امور واگذاری از محورهای اصلی فعالیت ما است که به طور حتم آنها را رعایت خواهیم کرد.

صالح در پایان اظهار داشت: هر سه هفته یکبار در دفتر دولت در مجلس به سوالات نمایندگان در خصوص اقدامات انجام شده در سازمان خصوصی سازی پاسخگو خواهم بود.

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1522740
ارسال نظر
نظرات