شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 13:31 منتشر شده در مورخ: 1398/06/29 شناسه خبر: 1522802
تشدید تنش با ایران قیمت نفت را بالا برد
اظهارات متناقض مقامات آمریکایی در باره حادثه آرامکو و اتهام‌زنی بی‌اساس علیه ایران به تشدید تنش در خاورمیانه منجر شده و باعث شد تا قیمت نفت در معاملات امروز روند صعودی در پیش گیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بلومبرگ، قیمت نفت برنت دریای شمال در معاملات امروز جمعه بازار جهانی نفت، پس از چند دلار کاهش در روزهای معاملاتی گذشته، مجددا تا مرز 65 دلار بالا رفت.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌قیمت نفت برنت ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌در معاملات امروز افزایش 58 سنتی را تجربه کرد و به 64.98 دلار در هر بشکه رسید.‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ نفت آمریکا نیز با 70 سنت افزایش 58.83 دلار قیمت‌گذاری شد.

به گزارش پایگاه رسمی سازمان کشورهای صادرکننده نفت، اوپک، در آخرین مبادلات در روز چهارشنبه هر بشکه نفت اوپک 64.57 دلار قیمت‌گذاری شده است.

به گزارش بلومبرگ کوئینت، دلیل افزایش امروز قیمت نفت تشدید تنش بین ایران و آمریکا بوده است.

از سوی دیگر عربستان همچنان درگیر کاهش شدید تولید پس از حمله یمن به تاسیسات آرامکو در منطقه البقیق است. 

طی هفته گذشته شاهد آن بودیم حمله شدید یمنی‌ها به تاسیسات البقیق باعث شد تا روز دوشنبه قیمت نفت تا 19 درصد افزایش یابد که البته پس از آن اقدامات آمریکا در باز کردن ذخایر نفت استراتژیک خود باعث شد تا کمی از التهاب بازار کاسته شود. اتفاقات این هفته در مجموع باعث شد تا قیمت نفت از ابتدای هفته تا امروز 8 درصد افزایش داشته باشد.

اظهارات مقامات آمریکایی و اتهام‌زنی بی‌اساس علیه ایران در باره حمله البقیق و هشدارهای ایران در باره‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ هر گونه ماجراجویی در این زمینه،‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ شرایط در خاورمیانه را پرتنش کرده است.

انتهای پیام/ط

 

http://dana.ir/1522802
ارسال نظر
نظرات