شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 17:52 منتشر شده در مورخ: 1398/06/29 شناسه خبر: 1522867
معاون هماهنگ کننده سپاه کربلا:
تربیت نسل جوان انقلابی نیازمند کار مجاهدانه است/بیانیه گام دوم؛ رسالت نخبگان و فرهیختگان دانشگاهی
معاون هماهنگ کننده سپاه کربلا گفت: تربیت نسل جوان انقلابی به عنوان یکی از مهم‌ترین نیازهای روز بر عهده اساتید دلسوز و انقلابی ما است و این امر خطیر نیاز به فعالیتی مجاهدانه دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بلاغ، سومین نشست مسئولین کانون‌های بسیج اساتید دانشگاه‌های استان مازندران بعد از ظهر امروز با حضور رئیس و شورای معاونین سازمان بسیج اساتید استان مازندران، معاونت هماهنگ کننده سپاه کربلا مازندران، فرمانده سپاه ناحیه بابلسر، رئیس دانشگاه مازندران، مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان مازندران و مسئولین کانون‌های بسیج اساتید دانشگاه‌های استان مازندران به میزبانی دانشگاه مازندران برگزار شد.

حبیب الله حلیمی مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه مازندران موضوع جلسه " اهمیت فضای مجازی" را خدمت حضار بیان کرد.

رئیس دانشگاه مازندران نیز بیان کرد: در آستانه هفته دفاع مقدس یاد و خاطره همه شهدا، ایثارگران، آزادگان و همه عزیزانی که در جهت پیشرفت و امنیت ایران اسلامی گام برداشتند را گرامی می‌داریم.

کوروش نوذری بیان کرد: بیانیه گام دوم انقلاب به نوعی رسالت و خط و مشی همه مردم ایران و به خصوص همه تشکل‌های دانشگاهی از تشکل های دانشجویی تا تشکل‌های اساتید و کارکنان است و در این مسیر نقش بسیج به عنوان یک تشکل قابل و تاثیرگذار بسیار بیشتر است.
 
نوذری تاکید کرد: در همه معاملات و تعاملات و همه زیرساخت ها کارکردی که در جامعه تعریف شده است بسیج به عنوان یکی از نهادهایی است که خالصانه و صادقانه به فعالیت پرداخته است در این راه با خواسته‌های حداقلی، عملکردی حداکثری را تحویل جامعه و مردم ایران داده‌اند.

رئیس دانشگاه مازندران با اشاره به شرایط کشور قبل از انقلاب اسلامی و سلطه بیگانگان بر کشور بیان کرد: امروزه در کشور کسی تردید ندارد که ایران بعد از انقلاب و در شرایط فعلی از زیر بار ظلم و ستم و سلطه بیگانگان خارج شده است. سند این حرف هم توقیف کشتی انگلیسی می باشد، در شرایطی که کشتی ایران در جبل الطارق با زور و استکبار توقیف می شود بلافاصله یک کشتی از انگلستان در آب های ایران نیز توقیف می شود که بیان گر قدرت و اقتدار کشور می باشد و این تفاوت چهل سال قبل و الآن می باشد. البته لازم به ذکر است که با وجود مشکلات و سختی هایی که امروزه در کشور وجود دارد نباید به هیچ وجه دستاوردها و عملکرد نظام را در این چهل سال زیر سوال ببریم.

نوذری افزود: زمانی تمام دغدغه غرب و اروپا و حتی شرق این بوده است که چه اسلحه‌ای و با چه کارایی و با چه سطحی به ایران داده شود تا در آینده برای قدرت های بزرگ دنیا دردسرساز نشود و در واقع ما محتاج دیگران بودیم اما امروزه شرایط به طور کامل تغییر کرده است و تمام دغدغه و نگرانی جهان این است که چطور باید در مقابل ایران بایستد تا اسلحه ها و امکانات تسلیحاتی ایران در اختیار جبهه مقاومت قرار نگیرد. این تغییرات با وجود همه هجمه های وحشتناک در این دوره چهل ساله انقلاب رخ داده است. این مهم بدون رهبری داهیانه مقام معظم رهبری به هیچ وجه امکان‌پذیر نبود.

وی افزود: اگر قرار است ما با خودسازی و جامعه پروری گام اصلی تمدن سازی را که مورد تاکید مقام معظم رهبری می باشد را برداریم باید مجموعه ای از ساز و کارها و ابزار وجود داشته باشد که این کار به نحو احسن انجام گیرد که البته این موارد وجود دارد اما باید به آن توجه شود و کار سیستماتیک انجام گیرد تا ما بتوانیم به اهداف عالی دست پیدا کنیم چرا که تمدن سازی نیاز یک نظامی است که افکار و اندیشه های آن استیلای عدالت و عدالت محوری است. اگر اعتقاد و برنامه اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی رهایی همه ستم دیدگان از زیر یوق فشار و استکبار است، حتما باید تمدن سازی شکل بگیرد.

حجت الاسلام رحیمیان مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان مازندران نیز بیان کرد: همانطور که مطلع هستید آموزش عالی و حوزه های علمی مبدا همه تحولات است و نقش اساسی در همه مباحث علمی کشور دارند.

رحیمیان افزود: احیای هویت و تمدن اسلامی در بیانیه گام دوم به عنوان رسالت عموم جامعه در نظر گرفته شده است که قسمت اعظم این رسالت بر عهده مراکزعلمی و جامعه دانشگاهی می باشد. فلذا باید با یک نگاه همه جانبه به همه ابعاد از سیاسی گرفته تا فرهنگی و علمی و ... بتوانیم حرکت این تمدن عظیم را شکل دهیم و استمرار ببخشیم و به نوعی موتور پیشران این حرکت و تمدن باشیم.
 
وی تاکید کرد: رسالت اصلی دانشگاه و جامعه علمی تربیت نیروهای متخصص و علمی و متعهد و با بصیرت می باشد تا در پاسخ به نیاز های مختلف جامعه پیش قدم باشند و در این مسیر نقش اساتید و بخصوص اساتید بسیجی به عنوان فرماندهان جنگ نرم بسیار مهم و حیاتی می باشد. لذا جهت تحقق این رسالت نیاز به یک جدیت و اهتمام و عزم راسخ می باشد.

جواد بخشی معاون هماهنگ کننده سپاه کربلا مازندران نیز بیان کرد: سپاه پاسداران در سطح کلان نیاز به مشورت ها و کمک های اساتید بسیجی دانشگاه ها و مراکز آموزشی دارد، چرا که این مجموعه نمی‌تواند اهداف خودش را بدون همفکری و کمک شخصیت های علمی و دانشگاهی به پیش ببرد.

بخشی افزود: تربیت نسل جوان انقلابی به عنوان یکی از مهمترین نیازهای روز بر عهده اساتید دلسوز و انقلابی ما است و این امر خطیر نیاز به فعالیتی مجاهدانه دارد.
 
معاون هماهنگ کننده سپاه کربلا اضافه کرد: نقش بسیج اساتید و اساتید بسیجی در مسائل استانی بسیار مهم و قابل تقدیر بوده است. برای مثال سیل اخیر استان مازندران و حضور جهادی اساتید بسیجی در یکی از شهرستان های سوادکوه بسیار خوب و قابل تقدیر بود و سپاه پاسداران این مهم را ارج می‌نهد.

رحمت عباس تبار رئیس سازمان بسیج اساتید استان مازندران نیز توضیحاتی پیرامون برنامه های سازمان بسیج اساتید استان مازندران ارائه دادند.

در این نشست با حکمی از سوی مجتبی زارعی رئیس سازمان بسیج اساتید کشور، حبیب الله حلیمی در عنوان مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه مازندران ابقا شدند. مسئولان کانون های بسیج اساتید دانشگاه های استان مازندران نیز به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1522867
ارسال نظر
نظرات