شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 09:19 منتشر شده در مورخ: 1398/06/30 شناسه خبر: 1522907
کشف فسیل پرنده دندان‌دار در نیوزیلند! + تصاویر
محققان یکی از کامل ترین فسیل های پرنده که دارای دندان های استخوانی است را کشف کردند. این پرنده 62 میلیون سال پیش بر فراز نیوزیلند پرواز می کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از "تیتریک"؛ یکی از قدیمی ترین فسیل های پرنده در جهان دارای دندان است!

محققان یکی از کامل ترین فسیل های پرنده که دارای دندان های استخوانی است را کشف کردند. این پرنده 62 میلیون سال پیش بر فراز نیوزیلند پرواز می کرد.

 

 

به گفته cnn، سابقا محققان بر این باور بودند که پلاگورنیس ها در نیمکره شمالی تکامل یافتند، اما کشف اجداد و کوچکترین موجود در خانواده آنها در نیوزیلند این نظریه را تغییر داد، زیرا در گذشته فسیل های این پرنده تنها در نیکره شمالی یافت شده بود.

این کشف توسط تیمی صورت گرفت که در سال جاری موفق به کشف فسیل پنگوئن غول پیکر در همان مکان شده بودند.

دندان های این پرنده بیرون از منقار قرار داشت که به گرفتن ماهی کمک می کرد. در حالی که اجداد این پرنده بال هایی به بزرگی 16 فوت (حدود 5 متر) داشتند، اما اندازه این پرنده کشف شده در عین پایدارتر و سازگارتر بودن نسبت به اجداد خود، به اندازه مرغ دریایی بود.

 

 

62 میلیون سال پیش، نیوزیلند دارای آب و هوای گرمسیری و دریاهایی با دمای 77 فارنهایت بود و مکانی مناسب را برای زندگی مرجان ها و لاک پشت های غول پیکر فراهم می ساخت.

آخرین پرنده های دارای دندان،‌ 2.5 میلیون سال گذشته و پیش از انقلاب مدرن بشری جان باختند.

فسیل های کشف شده در این مکان مانند این پرنده و پنگوئن غول پیکر، به زودی در موزه "کانتِربِری" نیوزیلند به نمایش گذاشته می شود.

در ضمن، محققان مشتاقِ آگاهی بیشتر در مورد این فسیل کشف شده که دارای چندین ویژگی غیر منتظره است و به آنها چگونگی تکامل پرندگان را می آموزد، هستند.

"پال اسکوفیلد" نویسنده این تحقیق و متصدی موزه کانتِربِری گفت: "با اینکه این پرنده نسبتا کوچک بود، اما تأثیر این کشف بر آگاهی ما از خانواده آن بسیار قابل توجه است. تا زمانی که این اسکلت را بیابیم، تمام پلاگورنیس ها در نیمکره شمالی یافت شده بودند و همه فکر می کردند که این پرندگان در آنجا تکامل یافته اند."

انتهای پیام/

http://dana.ir/1522907
ارسال نظر
نظرات