شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 09:27 منتشر شده در مورخ: 1398/06/30 شناسه خبر: 1522950
حاشیه‌نگاری از نمایشگاه نوشت‌افزار در کرج:
ضعف مدیریت؛ البرزی‌ها را برای خرید نوشت‌افزار به تهران می‌کشاند/ مظلومیت تولیدکنندگان داخلی در نمایشگاه نوشت‌افزار کرج/ تحریر مشق ایرانی با بِرند خارجی!
دانش‌ آموزان البرزی در حالی آماده بازگشایی مدارس می شوند که رقابت محصولات ایرانی و خارجی در بازار لوازم التحریر داغ است و در این رقابت طرح‌ های غربی جلوه‌ بیشتری دارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از "تیتریکشمارش معکوس برای شروع سال تحصیلی و بازگشایی مدارس آغاز شده و آن چه که بیشتر از هر چند در این دوران بازار گرمی می کند خرید دانش آموزان برای سال تحصیلی جدید است که در سال اواخر شهریور رنگ دیگری به خودش می گیرد.

این روز ها شهر هم رنگ و بوی دیگری دارد و والدین و دانش آموزان به دنبال تهیه کیف و کفش و دفتر و مداد و در کل لوازم التحریر و مایحتاج سال تحصیلی هستند. 

با نگاهی به فروشگاه های عرضه لوازم التحریر می اندازیم شور و شوق دانش آموزان و هیجان زیاد آنها را برای خرید مشاهده می کنیم. 

اما آن چه که بارها و بارها در زمان بازگشایی مدارس شاهد آن بودیم و هر سال هم همزمان با بازگشایی مدارس تکرار می شود بازار لوازم التحریر است که در اختیار وارد کنندگان بوده و با طرح های جذاب لوازم التحریر و عرضه اقلام متنوع و البته نا گفته نماند بی کیفیت چینی خرید را مشکل می کند.

نمایشگاه لوازم التحریر و کالای پاییزه که از 22 شهریور میزبان شهروندان البرزی است با استقبال متوسط شهروندان کرجی روبرو شد، نمایشگاهی که در آن لوازم التحریر، ملزومات مدرسه اعم از کیف، کفش، مقنعه، روپوش و ... عرضه می شود. 

 

 

نمایشگاهی که برندهای خارجی در آن می تازند/ بودجه هایی که بیهوده هدر می روند

یک شهروند کرجی در گفتگو با خبرنگار "تیتریک" گفت: نمایشگاه بسیار ضعیف است و صرفا دو مغازه در این نمایشگاه لوازم التحریر عرضه می کند و تنوع محصولات بسیار اندک است.

وی ادامه داد: اگر نمایشگاه می خواست در این سطح ضعیف برگزار شود پس چرا متولیان هزینه می کنند تا چنین نمایشگاه هایی را برپا کنند.

علی محمدی با بیان اینکه لوازم التحریر با طرح های خارجی در نمایشگاه خودنمایی می کند، افزود: کاملا مشخص است که در این نمایشگاه نظارتی وجود نداشته و اصلا من لوازم التحریر با طرح های ایرانی در نمایشگاه نمی بینم و این بی تدبیری مسئولان امر است.

تفاوت قیمت بین نمایشگاه لوازم التحریر و مغازه وجود نداشت‎/ نمایشگاهی برای پر کردن رزومه مسئولان استانی

یکی از والدین در گفتگو با خبرنگار "تیتریک" گفت: من ابتدا از شنیدن اینکه نمایشگاهی برای لوازم التحریر و ملزومات مدرسه دانش آموزان در کرج برپا شده است خوشحال شدم و از حصارک مسافت زیادی را طی کردم تا به نمایشگاه برسم.

وی ادامه داد: لوازم التحریر موجود در نمایشگاه با لوازم التحریر خارج از نمایشگاه تفاوت قیمتی نداشت و اینقدر تنوع محصولات کم بود که نشان می داد مسئولان استانی فقط می خواستند با برگزاری این نمایشگاه کارنامه کاری خود را پر کنند.

زهرا شمایلی تصریح کرد: نمایشگاه لوازم التحریری که در آن ملزومات خوراکی بر ملزومات مدرسه خودنمایی کند. بنابراین من ترجیح دادم اصلا از فروشگاه خرید نکنم.

 

 

لوازم التحریر با طرح های داخلی حلقه گمشده نمایشگاه لوازم التحریر در البرز/ وقتی مظلومیت تولید کنندگان داخل خودنمایی می کند

دانش آموز کرجی در گفتگو با خبرنگار "تیتریک" گفت: من دوست داشتم امسال لوازم التحریر با طرح های ایرانی تهیه کنم و از والدینم خواهش کردم من را در این نمایشگاه بیاورند تا نوشت افزار داخلی بخرم. 

وی ادامه داد: وقتی به نمایشگاه آمدم و باز هم با لوازم التحریر با طرح های خارجی مواجه شدم متوجه شدم که چقدر تولید کنندگان داخلی مظلوم هستند که جایی در این نمایشگاه ندارند.

مریم عسگری افزود: تا خودمان از تولید داخلی حمایت نکنیم چرخه اقتصادمان راه نخواهد افتاد و امیدوارم در سالهای آتی نمایشگاه با کیفیت بهتری برگزار شود.                               

ضعف مدیریتی؛ البرزی ها را برای خرید به تهران می کشاند/ خروج سرمایه از استان؛ مسئولان به فکر باشند

دانش آموز دیگری در گفتگو با خبرنگار "تیتریک" گفت: تاکنون چندین نمایشگاه لوازم التحریر در استان برگزار شده و من فکر می کنم این نمایشگاه ضعیف ترین نمایشگاه در چند سال اخیر بوده است.

وی ادامه داد: نمایشگاهی که دوالی سه تا غرفه لوازم التحریر داشته باشد و دو الی سه غرفه کیف عرضه کند و صرفا اسم لوازم التحریر را یدک بکشد نمایشگاه نیست.

احمد میر افزود: این بی کیفیتی است که مردم البرز برای خرید کتاب، خرید لوازم التحریر ، دیدن فیلم ، نمایش تئاتر به تهران می روند واقعا باعث خروج سرمایه از استان می شود مسئولین اگر می خواهند نمایشگاه ها را هر سال بی کیفیت تر از سال قبل برگزار کنند و به قشر دانش آموز اهمیتی ندهند موضع خود را مشخص کنند.

 

 

عدم حمایت متولیان برگزاری نمایشگاه از غرفه داران/ هزینه بالای کرایه غرفه، عدم حضور عرضه کنندگان قدر در نمایشگاه

یکی از غرفه داران در گفتگو با خبرنگار "تیتریک" گفت: متاسفانه تنوع در نمایشگاه وجود ندارد و من هم اگر در نمایشگاه غرفه نداشتم واقعا در نمایشگاه حضور پیدا نمی کردم.

وی ادامه داد: استقبال متوسط بوده اما مردم وقتی می آیند و کیفیت پایین نمایشگاه و عدم تنوع در محصولات را می بینند معمولا خریدی انجام نمی دهند.

محمد کرملو تصریح کرد: عدم حمایت مسئولان از غرفه داران و هزینه های بالای کرایه غرفه باعث شده محصولات با برند خوب و تنوع زیاد در نمایشگاه نباشند.

این غرفه دار تاکید کرد: کیفیت و تنوع نمایشگاه های پاییزه در کرج قابل قیاس با تهران نیست لذا معمولا مردم کمتر در این نمایشگاهها در استان حاضر می شوند.

وی در خاتمه تاکید کرد: امروز واقعا مغازه و غرفه داران به زور خود را سرپا ایستاده اند و مردم توان خریدشان با مشکلات اقتصادی موجود در بازار بسیار پایین آمده است بنابراین اگر حمایت از تولید کننده، عرضه کننده، مردم که سه ضلع بازار هستند صورت نگیرد رونق به بازار بر نمی گردد.

ختم کلام اینکه ...

بنابراین پیش قدم شدن در زمینه اشاعه فرهنگ ایرانی – اسلامی وظیفه همگان است و با حمایت از کالای ایرانی می توان گامی بلند در توسعه اقتصاد ایران زمین برداشت.

 

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1522950
ارسال نظر
نظرات