شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 09:51 منتشر شده در مورخ: 1398/06/30 شناسه خبر: 1522968
دبیر بنیاد عفاف و حجاب استان قزوین:
نمایندگان مجلس گزارش دهند برای بانوان چه کردند/ حمایت از حضور زنان در ورزشگاه یک شوی انتخاباتی است
دبیر بنیاد عفاف و حجاب استان قزوین گفت: اینکه بخواهیم اولویت‌ها را جا به جا کنیم و از مباحث مربوط به بانوان استفاده ابزاری داشته باشیم شایسته جامعه زنان و زن ایرانی نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ فاطمه محمدبیگی در گفت‌وگو با  شاخص، با بیان اینکه نیمی از جمعیت جامعه را زنان تشکیل می‌دهند، اظهار کرد: تعداد انبوهی از جمعیت جامعه ما خانم‌های سن ۱۵ تا ۴۵ سال هستند و این آمار نشان دهنده جمعیت جوان، فعال و کارآمد در حوزه خانه، خانواده و اشتغال است.

وی افزود: ما اگر یک نگاه کلی به جمعیت جوان در کشور و استان داشته باشیم به این نتیجه می‌رسیم که اولویت زنان، قانون‌مندی در حوزه حمایت از زنان و خانواده است چراکه یکسری کمبودها در حوزه قانون‌گذاری وجود دارد.

دبیر بنیاد عفاف و حجاب استان قزوین گفت: امروز باید در حوزه خانواده، تکریم زنان خانه‌دار، مسائل حمایتی از زنان باردار و سایر حوزه‌های مربوط به زنان قوانین مناسبی وضع شود.

محمدبیگی ابراز کرد: متاسفانه به شدت رشد جمعیت کاهش پیدا کرده و زنگ خطری برای جامعه است که باید به دغدغه دختران جوان ما که چگونگی تشکیل خانواده و انتخاب همسر و وورد به دنیای مادری است، پاسخ داده شود.

این مسئول اضافه کرد: واقعا دغدغه دختران جوان قزوینی به طور ویژه حضور در ورزشگاه نیست؛ جامعه جوان ما به دنبال هویت است چراکه دچار نوعی بحران هویت در بین دختران هستیم.

وی بیان کرد: دختران وقتی وارد جامعه می‌شوند ابتدا هویت خود را باید به عنوان یک زن و مادر ببینند و در مرحله بعد مشارکت‌های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی را داشته باشند.

عده‌ای بحث فمینیسم و مطالبات ویژه زن سالاری را در جامعه اشاعه می‌دهند

دبیر بنیاد عفاف و حجاب استان قزوین عنوان کرد: اینکه بخواهیم اولویت‌ها را جا به جا کنیم و از مباحث مربوط به بانوان استفاده ابزاری داشته باشیم شایسته جامعه زنان و زن ایرانی نیست.

محمدبیگی گفت: عده‌ای بحث فمینیسم و مطالبات ویژه زن سالاری را در جامعه اشاعه می‌دهند که برای احقاق حق زنان نیست بلکه استفاده ابزاری از زنان برای رسیدن به مطامع سیاسی و رسیدن به جایگاه‌های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی است.

این مسئول ادامه داد: زنان ما نیازمند ورزش، حضور در مجامع ورزشی، نشاط، تفریح و سرگرمی هستند که باید زیرساخت‌ها و شرایط آن برای حفظ شان و حریم بانوان فراهم شود.

وی با بیان اینکه ما نیازمند پارک‌ها و بوستان‌های مخصوص بانوان هستیم، گفت: قطعا شخصیت زنان ایرانی بسیار برجسته است و دختران ما دنبال این هستند که نسلی را تربیت کنند تا در آینده ایران را در تمامی جنبه‌ها پیش ببرد.

دبیر بنیاد عفاف و حجاب استان قزوین ابراز کرد: نسل ما نسلی هستند که می‌خواهند یار امام زمان(عج) باشند و در آوردگاه‌های بین‌المللی، ایرانی‌ها را به عنوان انسان‌های فکور و متدین معرفی کنند.

محمدبیگی با بیان اینکه زنان ما می‌خواهند بهترین زنان دنیا باشند و در این جهت حرکت کنند، افزود: اینکه بخواهیم یکسری مسائل دست چندم را دستاویزی برای هوچیگری‌ها و جمع‌آوری آراء در انتخابات قرار دهیم، خیانت به جامعه بانوان است.

در حیطه حمایت از خانواده ضعیف عمل کرده‌ایم

این مسئول ادامه داد: اکنون اصلی‌ترین مشکل ما این است که در حیطه حمایت از خانواده ضعیف عمل کرده‌ایم و ازدواج دختران و مهارت‌های زندگی و فرزندپروری موضوع بسیار مهمی است که باید کلاس و کارگاه‌های آموزشی در این زمینه برگزار شود.

وی یادآور شد: اینکه مسئولین ما به فکر نیازهای جامعه زنان و ساماندهی مسکن و اشتغال جوانان نباشند و با مطرح کردن مسائلی مانند ورود زنان استادیوم میدان‌داری کنند، کار اشتباهی است و به این معنی است که مردم و نیازهایشان را نمی‌شناسند.

دبیر بنیاد عفاف و حجاب استان قزوین تاکید کرد: نمایندگان مجلس ما باید پاسخ دهند که در چهار سال گذشته برای تثبیت هویت دختر ایرانی و تقویت هویت زن ایرانی چه اقداماتی کردند و به مردم گزارش دهند.

این مسئول تصریح کرد: دغدغه حوزه زنان باید تبدیل به برنامه شود و زنان ما باید نیازهایشان را از مسئولین مطالبه کنند چراکه سلامت و نشاط زنان و سرگرمی دختران ما تامین و پاسخ داده نشده است که بخشی هم به عدم مدیریت فرهنگی برمی‌گردد.

انتهای پیام/ 

http://dana.ir/1522968
ارسال نظر
نظرات