شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 14:10 منتشر شده در مورخ: 1398/06/30 شناسه خبر: 1523096
مدیرکل بهزیستی کرمانشاه تأکید کرد:
ضرورت اجرای مناسب‌سازی فضای شهری ویژه معلولان
مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه بر ضرورت اجرای مناسب‌سازی فضای شهری ویژه معلولان تاکید کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از مرصادنیوز فاطمه رضوان مدنی، ظهر امروز شنبه در ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی که در استانداری برگزار شد، بهزیستی را دستگاه ناظر مطالبه گر حقوق معلولان معرفی کرد و اظهار داشت: سازمان بهزیستی به عنوان دبیرخانه ستاد مناسب سازی همواره پیگیر مناسب سازی فضاها و اماکن اداری بوده و به این منظور جلسات مختلفی را برگزار کرده است.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه معلولان تحت پوشش بهزیستی استان را بالای ۴۰ هزار نفر عنوان کرد و افزود: بیشترین تعداد معلولان مربوط به معلولان جسمی و حرکتی هستند و نیاز دارند در جامعه کارهای خود را انجام دهند.

این مسئول بیان داشت: بر اساس قانون حمایت از معلولان تمامی وزارتخانه، سازمان ها، موسسات، شرکت های دولتی و ... ملزم هستند که در چارچوب بودجه مصوبه سالانه خود تمام ساختمان ها، اماکن عمومی، ورزشی و تفریحی معابر و وسایل خدمات موجود را برای بهره مندی افراد دارای معلولیت مناسب سازی کنند.

رضوان مدنی گفت: فرمانداران در شهرستان ها به بحث مناسب سازی زیاد بهاء نمی دهند لذا ضروری است جلسه ای در مرکز تشکیل شود و فرمانداران به ارائه گزارشی از اقدامات بپردازند.

وی بر تعامل و هماهنگی تمامی دستگاه ها برای اجرای مناسب سازی فضای عمومی ویژه معلولان تاکید کرد و بیان داشت: باید این موضوع به نحو احسن پیگیری شود چرا که روزبه روز نیاز بحث مناسب سازی بیشتر می شود.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: سازمان اتوبوسرانی باید تدبیری بیندیشد که در هر مسیری یک اتوبوس ویژه معلولان راه اندازی شود و در مرحله اول ۱۰ اتوبوس را به صورت پایلوت راه اندازی کند.

وی از تجهیز ۳ بانک در سطح استان کرمانشاه به سامانه خدمات بانکی نابینایان خبر داد و گفت: توزیع این امکان در مناطق فاقد شعب یا دارای حداقل شعب تجهیز شده در اولویت قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1523096
ارسال نظر
نظرات