شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 14:12 منتشر شده در مورخ: 1398/06/30 شناسه خبر: 1523137
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس خراسان شمالی:
دفاع مقدس طلایی‌ترین فرصت برای نمایش دستاوردهای نظام و انقلاب است/ باغ موزه دفاع مقدس استان ۳۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارد
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس خراسان شمالی گفت: هدف اصلی در هفته دفاع مقدس که فرصتی طلایی برای جمهوری اسلامی ایران به شمار می آید، نمایش دستاوردهای چهل ساله انقلاب و هشت سال دفاع مقدس است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصراترک، سرهنگ احیامحمد امیری، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس خراسان شمالی پیش از ظهر امروز در نشست خبری به مناسبت هفته دفاع مقدس در جمع اصحاب رسانه استان اظهار کرد: تجلیل از رزمندگان، ایثارگران، جانبازان، آزادگان و خانواده های شهدا یکی از اهداف مهم در هفته دفاع مقدس محسوب می شود.

وی ادامه داد: هدف اصلی در هفته دفاع مقدس که فرصتی طلایی برای جمهوری اسلامی ایران به شمار می آید، نمایش دستاوردهای چهل ساله انقلاب و هشت سال دفاع مقدس در معرض دید دشمنان است.

سرهنگ امیری اضافه کرد: به نمایش در آوردن برخی از حرکات، اقدامات و پیشرفت های دفاعی به نوعی در جهت بازدارندگی دشمنان از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی پیشرفت های نظامی، موشک های نقطه زن و پهپادهای ساخته شده توسط متخصصین ایرانی را بخشی از دستاوردهای نظام خواند و گفت: نمایش دستاوردهای کشور در این هفته نوعی دفاع برای کشور و ایجاد رعب و وحشت برای دشمنان است.

سرهنگ امیری خاطر نشان کرد: در دوران دفاع مقدس با امکانات محدود و شرایط  100 درصدی تحریم ها، نیروهای نظامی و مردم در مقابل دشمن ایستادگی کردند.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان عنوان کرد: نیروهای نظامی و مردمی در هشت سال دفاع مقدس، دشمن را با ذلت و خواری از ایران بیرون کردند، در حالی که دشمن مجهز به امکانات مدرن روز بود و سراسر دنیا از دروازه کشور عراق با ایران وارد جنگ شده بودند و در تمامی نقاط مرز مشترک ایران و عراق ناامنی ایجاد کرده بودند.

وی توکل به خدا و از خودگذشتگی و ایثار نیروها را مهم ترین نکته در پیروزی نیروها در هشت سال دفاع مقدس برشمرد و گفت: اگر ایثار نبود امروز کشور چنین شرایطی وجود نداشت، بنابراین تجلیل و تقدیر از تمامی کسانی که نقشی در دفاع مقدس داشته اند ضروری و ثبت خاطراتشان در قالب کتاب مهم است.

سرهنگ امیری دفاع مقدس را طلایی ترین فرصت برای به صحنه آوردن دستاوردهای نظام و انقلاب دانست.

وی با اشاره به اینکه برنامه های ستاد هفته دفاع مقدس در قالب 10 کمیته در بخش های مختلف برنامه ریزی شده است، گفت: اولین برنامه این هفته از روز 18 شهریور در قالب تئاتر خیابانی با موضوع ایثارگران  آغاز شده و تا روز یکم مهر ماه بعد از نماز مغرب در پارگ باباامان اجرا می شود.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: اولین روز از هفته دفاع مقدس به نام اقتدار نیروهای مسلح نامگذاری شده که روز 31 شهریور با حضور تمامی نیروهای مسلح سپاه، ارتش، ناجا، هلال احمر و تمامی دستگاه هایی که در آن زمان نقشی داشته اند رژه برگزار می شود.

سرهنگ امیری فتح کوههای سالوک، پیاده روی عمومی خانوادگی، همایش روحانیون استان، همایش روحانیون اهل سنت در رازوجرگلان، صبحگاه مشترک، همایش زنان، فضاسازی شهر و ادارات، ارائه کتاب های دفاع مقدس در نمایشگاه کتاب مصلی بجنورد را بخشی از برنامه های هفته دفاع مقدس اعلام کرد.

وی با اشاره به اینکه سه هزار و 550 برنامه در قالب 96 برنامه محوری برای این هفته تدارک دیده شده است، افزود: همایش نقش مهندسین در دفاع مقدس، تجلیل از سربازان، گلباران مزار شهدا، دیدار با نماینده ولی فقیه استان بخش دیگری از برنامه های این هفته است.

سرهنگ امیری یادآور شد: عملیات بازی دراز از روز یکم تا چهارم مهر ماه در شهرستان گرمه بازسازی و اجرا می شود.

وی در رابطه با باغ موزه دفاع مقدس خراسان شمالی اظهار کرد: ساخت باغ موزه از ابتدای سال 97 آغاز شد و علی رغم مشکلات مالی که وجود داشت در پنج هزار و 300 متر بنا کلید خورده و فندانسیون به صورت کامل به اتمام رسیده است.

سرهنگ امیری بیان کرد: مبلغ سه میلیاردتومان برای ساخت باغ موزه توسط استانداری مصوب شده اما تاکنون از سازمان برنامه و بودجه اختصاص پیدا نکرده است.

وی با بیان اینکه ساخت باغ موزه دفاع مقدس پیچیدگی های مخصوص به خود را دارد، گفت: به صورت کلی این بنا 36 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1523137
ارسال نظر
نظرات