شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 14:11 منتشر شده در مورخ: 1398/06/30 شناسه خبر: 1523139
مدیر امور آبفای روستایی مانه و سملقان:
بارندگی‌های فراوان از خشکسالی جلوگیری کرد/ تنش آبی در هیچ روستایی وجود ندارد
مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان مانه و سملقان گفت: با توجه به بارندگی های فراوان در سال جاری، مشکل خشکسالی وجود نداشته و تنش آبی در هیچ روستای شهرستان وجود ندارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصراترک از شهرستان مانه و سملقان، علی تیزرو مدیر امور آب و فاضلاب روستایی مانه و سملقان در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه تا قبل از سال 97 حدود 46 روستا در شهرستان مانه و سملقان دارای تنش آبی بوده اند که با برنامه ریزی های انجام شده تاکنون کلیه تنش های آبی روستاها برطرف شده است .

وی ادامه داد: تنش های مقطعی که در حال حاضر به وقوع می پیوندد به دلیل مسائلی از قبیل قطعی برق  و وجود مشکل در خطوط انتقال آب در برخی از نقاط شهرستان است.

تیزرو با اشاره به آبرسانی سیار توسط تانکر به 24 روستا در شهرستان در سنوات گذشته، خاطرنشان کرد: در حال حاضر تعداد روستاهایی که به آنها آبرسانی سیار صورت می گیرد فقط پنج روستا است و بقیه روستاها وارد خطوط شبکه آبرسانی شده اند.

وی با بیان اینکه در روستاهای باقیمانده نیز شبکه آبرسانی وجود دارد، افزود: روستای حسن سو با کمبود دائمی منابع آبی مواجه است و علت آبرسانی سیار به روستاهای کشک آباد، شورک و آغمزار، کیفیت نامناسب آب و نیز بروز مشکل کمبود منابع آبی در برخی از فصول سال است.

مدیر امور آبفای روستایی مانه و سملقان کاهش هدر رفت آب، کاهش تنش های اجتماعی و درگیری های فیزیکی را از جمله اقدامات انجام شده عنوان کرد: علت کند بودن سطح خدمات ارائه شده در حوزه آب و فاضلاب روستایی،  کمبود پیمانکار و نیز محدودیت منابع مالی است.

تیزرو با اشاره به اینکه بخش زیادی از مشکلات آبی شهرستان در منطقه مانه است، گفت: در بخش کهنه جلگه علاوه بر کمبود منابع آبی، از لحاظ کیفیت نیز آب مناسبی ندارد.

وی ادامه داد: طرح آبرسانی به بخش کهنه جلگه از سد چندیر رازوجرگلان در حال بررسی های فنی در سطح وزارتخانه بوده و  رقم مورد نیاز برای این پروزه 15 میلیارد تومان در نظر گرفته شده که تاکنون از محل سفر اخیر رییس جمهور به استان حدود 9 میلیارد تومان بودجه برای این طرح تخصیص داده شده است.

مدیر امور آبفای روستای مانه و سملقان با اشاره به اینکه مشکلات  شهرستان در حوزه آبرسانی به روستاها در سال گذشته به علت کمبود اعتبارات مالی و نیز خشکسالی بوده است، اظهار کرد: با توجه به بارندگی های فراوان در سال جاری، مشکل خشکسالی وجود نداشته و فقط مشکل کمبود منابع مالی وجود دارد.

این مقام مسئول تصریح کرد: امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان در تلاش است تا بقیه روستاهایی که تحت پوشش شبکه آبرسانی قرار ندارند و جمعیت بالای 20 خانوار دارند را وارد شبکه آبرسانی کند.

وی با بیان اینکه تا پایان سال 98 تعداد زیادی از روستاهای این بخش از آب شرب بهره مند خواهند شد، افزود: مبلغی بالغ بر 6/5 میلیارد تومان از محل سفر مقام معظم رهبری به استان جهت اجرای پروژه آبرسانی منطقه کالیمانی – خرتوت تامین اعتبار شده است.

مدیر امور آبفای روستای مانه و سملقان بدهی مردم شهرستان به امور آب و وفاضلاب روستایی را 443 میلیون تومان و بدهی آموزش و پرورش را 35 میلیارد تومان عنوان کرد و ادامه داد: 17 هزار و 350 اشتراک در سطح شهرستان وجود دارد و از مردم انتظار می رود تا قبوض خود را به موقع پرداخت نمایند.

تیزرو در پایان افزود: 2 تا 5 میلیون تومان جریمه نقدی در انتظار کسانی است که از کنتور غیر مجاز استفاده می کنند.

انتهای پیام / 

http://dana.ir/1523139
ارسال نظر
نظرات