شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 16:53 منتشر شده در مورخ: 1398/06/30 شناسه خبر: 1523208
بر اساس قانونی که مجلس شورای اسلامی در سال 1386 مصوب کرد هر سال روز اول فروردین‌ ماه در ساعت 24 ساعت رسمی کشور یک ساعت به جلو کشیده می‌شود و در ساعت 24 روز 30 شهریور ماه به حالت سابق برگشته و یک ساعت به عقب کشیده می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بر اساس قانونی که مجلس شورای اسلامی در سال 1386 مصوب کرد هر سال روز اول فروردین‌ ماه در ساعت 24 ساعت رسمی کشور یک ساعت به جلو کشیده می‌شود و در ساعت 24 روز 30 شهریور ماه به حالت سابق برگشته و یک ساعت به عقب کشیده می‌شود.

اما چرا ساعت ها سی و یکم شهریور به شکل سابقش بر نمی گردد؟ بازگرداندن ساعت به حالت قدیم (یک ساعت به عقب کشیدن) به این دلیل روز 30 شهریور ماه انجام می‌شود که تداخلی در ساعت بازگشایی مدارس در روز اول مهر ماه نداشته باشد زیرا بنا به اظهار نظر کارشناسان، اگر این موضوع که باید به صورت عادی در پایان ساعت آخرین روز تابستان(31 شهریورماه) اتفاق بیافتد، انجام شده و ساعت رسمی کشور به عقب برگردانده شود، ممکن است به دلیل عدم اطلاع برخی خانواده‌ها و دیر متوجه شدن این موضوع، روز کاری مدارس در اول مهرماه با تداخل ساعتی روبه‌رو شود و برخی خانواده‌ها فرزندان خود را با تأخیر عازم مدرسه کنند.

مسافران پروازهای هوایی، ریلی و زمینی هم باید ساعت بلیت سفر خود را با ساعت جدید هماهنگ کنند به این صورت که اگر بلیت خود را برای روز 31 شهریور به بعد، قبل از 30 شهریور ماه خریداری کرده‌اند باید بر اساس ساعت درج‌شده در بلیت خود سفرشان را انجام دهند.

منبع: آنا

انتهای پیام/

 
http://dana.ir/1523208
ارسال نظر
نظرات