شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 16:48 منتشر شده در مورخ: 1398/07/08 شناسه خبر: 1526019
دبیر ستاد اربعین دانشجویی آذربایجان شرقی:
اعزام هزار نفر از دانشجویان آذربایجان شرقی به عتبات عالیات/ پیاده‌روی اربعین، نماد وحدت و قدرت امت اسلامی
فرامرزی گفت: در کنار فراخوان برای تشکیل موکب‌های دانشگاهی، مهمترین و اصلی‌ترین برنامه ستاد اربعین دانشجویی، ثبت نام و اعزام کاروانهای دانشجویی برای اجتماع و پیاده‌روی عظیم اربعین است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ دبیر ستاد اربعین دانشجویی آذربایجان شرقی در گفتگو با آناج ضمن تاکید به اهمیت زیارت اربعین بیان داشت: پیاده روی اربعین، همایش بزرگ و نمایش عظیم الهی است که دلالت بر زنده بودن نهضت عاشورا و امام حسین(ع) دارد.

وی خاطر نشان کرد: پیاده روی اربعین به عنوان عظیم ترین تجمع جهان، تبدیل به نماد وحدت و همدلی مسلمانان و شیعیان شده است و برگزاری باشکوه این اجتماع می تواند پیامهای فراوانی به جهان مخابره کند.

فرامرزی گفت: با توجه به صف بندی های جهانی شکل گرفته و همچنین شرایط تاریخی که جبهه مقاومت در آن قرار گرفته، اکنون به نمایش گذاشتن این وحدت اهمیت دوچندانی پیدا می کند.

وی با اشاره به برنامه هایی که ستاد اربعین دانشجویی برای حضور باشکوه دانشجویان در این اجتماع تدارک دیده، بیان داشت: ستاد ملی دانشگاهیان با ریاست وزیر علوم و دبیری بسیج دانشجویی در کشور تشکیل شده. در استان نیز همین ستاد شکل یافته است.

وی اظهار داشت: معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم طی بخشنامه ای تمامی دانشگاهها را ملزم به حمایت از این حرکت عظیم کرده است. در تمامی دانشگاههای استان فراخوان ثبت نام در قالب تشکیل موکب های دانشجویی و دانشگاهی از چند ماه گذشته انجام گرفته که با استقبال خوبی همراه بوده است. از طرفی مسابقه ویژه فیلم و عکس پیاده روی اربعین از قاب دوربین دانشجویی طراحی و اطلاع رسانی شده است.

معاون فرهنگی بسیج دانشجویی استان بیان داشت: اما در کنار همه این مباحث مهمترین و اصلیترین برنامه ستاد اربعین دانشجویی، ثبت نام و اعزام کاروانهای دانشجویی برای اجتماع و پیاده روی عظیم اربعین است.

فرامرزی افزود: پیش بینی می شود امسال قریب به 1000 دانشجوی استان در قالب کاروان های دانشجویی به عراق اعزام شوند. طی هماهنگی هایی که با ستاد عتبات عالیات استان انجام گرفته، از ظرفیت مواکب استان مستقر در نجف و کربلا و همچنین مسیر پیاده روی برای اسکان دانشجویان استفاده خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به لغو روادید و وثیقه برای دانشجویان و پیش بینی استقبال گسترده از پیاده روی اربعین، برای جلوگیری از ازدحام بیش از اندازه، برنامه ریزی برای کاروانهای دانشجویی به گونه ای بوده که دو روز مانده به روز اربعین به خاک کشورمان وارد شوند.

فرامرزی در پایان گفت: طی سال‌های اخیر و به برکت انقلاب اسلامی، پیاده‌روی اربعین به عنوان بزرگترین اجتماع محبان اهل‌بیت علیهم‌السلام شکل گرفته است. در کنار همه ابعاد، امروز پیاده‌روی اربعین نماد وحدت و قدرت امت اسلامی شده است. پیاده‌روی اربعین یک نوع قدرت نمایی شیعه محسوب می‌شود، از این رو بایستی برای آن ارزش قائل شد و در حفظ آن تلاش کرد و از آنجایی که دانشجویان در صف اول نقش آفرینی ها در انقلاب اسلامی حضور داشتند اکنون هم وظیفه سنگینی به دوش دارند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1526019
ارسال نظر
نظرات