شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 09:32 منتشر شده در مورخ: 1398/07/10 شناسه خبر: 1526464
10 روستای شهرستان لردگان در معرض رانش زمین
فرماندار شهرستان لردگان گفت: طبق بررسی‌های انجام گرفته 10 روستای در معرض خطر رانش زمین با بیش از 2 هزار نفر سکنه در شهرستان لردگان وجود دارد، باید هر چه سریع‌تر مطالعات درخصوص جابه‌جایی این روستاها انجام شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ملک‌محمد قربان‌پور فرماندار شهرستان لردگان در گفتگو با خبرنگار جهانبین‌نیوز؛ اظهار کرد: رودخانه‌های بزرگی در شهرستان لردگان وجود دارد اما زمین‌های کشاورزی، واحدهای دامپروری یا منازل در حرائم آن‌ها واقع نشده‌اند آنچه مردم را در این شهرستان تهدید می‌کند رودخانه‌های فصلی است.

فرماندار شهرستان لردگان با اشاره به اینکه از کانون‌های خطر در این شهرستان بازدید به عمل آمده و برای متخلفان اخطاریه‌های لازم صادر شده است، افزود: موضوع دیگری که به‌نوعی تهدید در این شهرستان به شمار می‌رود رانش زمین است.

وی با بیان اینکه طبق بررسی‌های انجام گرفته 10 روستای در معرض خطر رانش زمین با بیش از 2 هزار نفر سکنه در شهرستان لردگان وجود دارد، ادامه داد: باید هر چه سریع‌تر مطالعات درخصوص جابه‌جایی این روستاها انجام شود.

قربان‌پور خاطرنشان کرد: بحث دیگر در شهرستان لردگان جاده‌های اغلب ترانزیتی شهرستان و تونل‌هایی است که در این محورها قرار دارند، برای مثال تونل الغدیر فرسوده و نیازمند بازسازی است.

فرماندار شهرستان لردگان اضافه کرد: مسئله دیگر در این شهرستان بحث آب شرب است، همچنان برخی از روستاهای این شهرستان با تانکر آبرسانی می‌شوند که در وضعیت بحرانی مشکل ایجاد می‌کند، بنابراین باید اعتبار کافی برای پروژه‌های انتقال آب این شهرستان در نظر گرفته شود.

انتهای پیام/
 
http://dana.ir/1526464
ارسال نظر
نظرات