شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 13:15 منتشر شده در مورخ: 1398/07/10 شناسه خبر: 1526511
اقدام قابل تحسین شهرداری کنگان + تصاویر
شهرداری و شورای شهر کنگان خیابان و میدان شهر به نام مبارک شهدا نامگذاری کرده است که جای تحسین دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل سپاس،طرح نام گذاری میدان و خیابان در سطح شهر کنگان با توجه به گسترش روز افزون شهر آغاز شده و در تمام مناطق شهر این طرح توسط شهرداری درحال اجرا است.

در این طرح که شهرداری و شورای شهر کنگان خیابان و میدان شهر به نام مبارک شهدا نامگذاری کرده است جای تحسین دارد که در بعضی شهرها و استان عمدی و یا غیر عمدی در حال حذف نام شهدا بر سر کوچه و میدان خود هستند.

زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و تکریم خانواده‌های معظم آنان وظیفه تک تک نهاده است و نصب این یادمان‌ها کوچکترین اقدام در زنده نگه داشتن رشادت و فداکاری‌های شهدای انقلاب و دوران هشت سال دفاع مقدس است.

امروزه در بسیاری از کشورها نمادها و ملاک‌هایی برای نشان دادن هویت فرهنگی جامعه وجود دارد. در ایران نیز با توجه به اهمیت بالای هشت سال دفاع مقدس و تقدیم هزاران شهید به انقلاب، جنگ تحمیلی به‌عنوان یکی از هویت‌های فرهنگی جامعه ما شناخته می‌شود، بنابراین ضروری است نمادهایی در سطح شهر به این موضوع اختصاص یابد.

در اقدام دیگر شهرداری شهر کنگان در هفته دفاع مفدس و در آستان برگزاری کنگره 2هزار شهید استان بوشهر از المان سردار نوری و غلامی رونمایی کرد و در این طرح، تصاویر سرداران بر روی کاشی چاپ شده و روبروی شهدای گمنام نصب شده است و این طرح اقدامی برای معرفی شهدا برای جوانان و نسل‌های آینده است

.

شهرداران باید بنا به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر ضرورت پاسداشت نام و یاد شهدا، در این راستای تحقق این امر اهتمام ویژه‌ای داشته باشند

انتهای پیام/

http://dana.ir/1526511
ارسال نظر
نظرات