شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 10:56 منتشر شده در مورخ: 1398/07/10 شناسه خبر: 1526545
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل خبر داد:
امدادرسانی به ۳۶۷۷ نفر حادثه دیده در استان اردبیل
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: در نیمه اول سال ۹۸ به ۳ هزار و ۶۷۷ نفر حادثه دیده توسط عوامل این جمعیت امدادرسانی شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سبلان‌ما، رامین معبودی، صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ۲ هزار و ۱۱۶ نفر در برف و کولاک، ۸۲۰ نفر در حوادث جاده ای، ۴۰۶ نفر در خدمات مناسبتی، ۱۰۲ نفر در سیل و آبگرفتگی، ۹۶ نفر در کوهستان، ۶۰ نفر در طوفان، ۳۵ نفر در خدمات حضوری، ۲۵ نفر در حوادث شهری، ۱۵ نفر در حوادث دریایی و ساحلی، یک نفر در ریزش آوار و یک نفر در حادثه صنعتی و کارگاهی حادثه دیده بودند.

وی با بیان اینکه ۳۴۹ فقره حادثه امدادرسانی شده است،افزود: ۱۳ مورد برف و کولاک، ۲۳۲ مورد حادثه جاده ای، ۴ مورد خدمات مناسبتی، ۸ مورد سیل و آبگرفتگی، ۲۸ فقره حوادث کوهستان، ۲ مورد طوفان، ۳۰ مورد خدمات حضوری، ۱۹ مورد شهری، ۹ مورد حادثه دریایی- ساحلی، یک مورد ریزش آوار، یک مورد صنعتی و کارگاهی، یک مورد آتش سوزی جنگل و مرتع و یک مورد رانش زمین بوده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل با بیان این که در این حوادث ۶۲۶ نفر مصدوم شده بودند، گفت: از این تعداد افراد مصدوم شده در طول شش ماهه اول سال جاری ۱۷۲ نفر توسط عوامل جمعیت هلال احمر به مراکز درمانی استان انتقال داده شده و ۶۲ نفر هم به صورت سرپایی درمان شده اند.

معبودی تعداد نیرو‌های عملیاتی بکار گرفته شده برای امدادرسانی به این حوادث را هزار و ۷۷۱ نفر در قالب ۴۵۹ تیم عملیاتی عنوان کرد و گفت: ۳۶۲ دستگاه خودروی آمبولانس، ۱۸۹ دستگاه خودروی ست نجات، ۴۹ دستگاه خودروی کمک دار پشتیبانی، ۳ دستگاه خودروی کمک دار سنگین و یک فروند بالگرد هوایی برای امدادرسانی به این حوادث بسیج شده بودند.

وی تصریح کرد: ۶۰۰ نفر در نیمه اول سال جاری توسط جمعیت هلال احمر اسکان اضطراری یافته بودند که ۵۷۱ نفر آن‌ها در برف و کولاک و ۲۹ نفر در طوفان بوده و ۱۵ بسته غذایی بین آن‌ها توزیع شده است.

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1526545
ارسال نظر
نظرات