شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 14:03 منتشر شده در مورخ: 1398/07/13 شناسه خبر: 1527173
پیاده روی اربعین یک همایش مردمی و خودجوش است
نماینده ولی فقیه در سپاه دیر گفت: پیاده روی اربعین یک همایش کاملا مردمی و خود جوش است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام محمد بحرانی صبح امروز در گفتگو با خبرنگار سپاس اظهار داشت:  هزاران سال از واقعه عاشورا می گذرد اما هنوز جمع کثیری از شیعیان و دلدادگان مکتب حسینی (ع) برای زیارت امام حسین (ع)، با پای پیاده دل به جاده می زنند و ارادت قلبی خود را به پیشگاه امام حسین (ع) ابراز می‌کنند.

وی گفت: باتوجه به اینکه پیاده روی اربعین یک همایش کاملا مردمی و خود جوش می باشد، دشمنان اسلام سعی دارند این همایش بزرگ را کمرنگ جلوه دهند.

بحرانی افزود:  این همایش عظیم دارای اهمیت بسیاری است و می‌تواند زمینه‌ساز ظهور حضرت ولی‌عصر(عج) نیز باشد.

نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه سیدالشهداء شهرستان دیر همایش بزرگ پیاده روی اربعین حسینی را قدرت بی نظیر شیعیان جهان اسلام برشمرد و تصریح کرد: این همایش، قدرتی دارد که می تواند گرۀ بسیاری از مسایل و مشکلات جهان اسلام را باز کند.

وی با بیان اینکه در بین امامان معصوم زیارت اربعین مخصوص امام حسین(ع ) است و هیچ معصوم دیگری زیارت اربعین ندارد افزود: امام حسین(ع) در قلوب همه مومنان، حرارتی ایجاد کرده است که هیچگاه خاموش نمی شود و روز به روز  نیز شدت می گیرد.

حجت الاسلام بحرانی افزود: مردم مسلمان جهان هر ساله با حضور پررنگ خود در همایش پیاده روی اربعین حسینی ارادت خود را به اهل بیت (ع) و اقتدار و عظمت شیعه را به دشمنان نشان می دهند و ضروری است این همایش بزرگ هرسال پررنگ تر از سال گذشته برگزار شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: همایش پیاده روی اربعین نه تنها نشان وحدت مسلمانان جهان است، بلکه حضور دیگر مذاهب جهان، این مراسم را تبدیل به صحنه اتحاد و انسجام جهانیان کرده است.

 

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1527173
ارسال نظر
نظرات