شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 10:43 منتشر شده در مورخ: 1398/07/14 شناسه خبر: 1527527
وزیر کشور:
لایحه مدیریت پسماند تقدیم مجلس شده است/ لزوم مشارکت شهرداری‌ها و دولت در اجرای پروژه‌های مدیریت پسماند
وزیر کشور با بیان اینکه با تلاش‌ها و اقدامات دولت، لایحه مدیریت پسماند تقدیم مجلس شده است، گفت: در این لایحه مشوق‌ها و امتیازات خوبی از جمله بخشودگی مالیات، تعیین سهم شهرداری‌ها و دولت در نظر گرفته شده است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بلاغ، عبدالرضا رحمانی فضلی شنبه شب در نشست مدیریت پسماند با حضور استانداران سه استان شمالی کشور با بیان اینکه مردم، شهرداری‌ها و دولت در اجرای طرح‌های مدیریت پسماند مشارکت کنند، گفت: امیدواریم به یک راه حل عملی و اجرایی مناسب در جهت رفع دغدغه‌های مردم در حوزه مدیریت پسماند‌ها برسیم.

وی افزود: مقرر شد در مدت یک ماه با حضور مشاوری قوی در این حوزه مطالعات اقتصادی موضوع انجام و طرح اقتصادی برای این مسئله ارائه شود. ‎

رحمانی گفت: حضور استانداران سه استان مازندران، گیلان و گلستان در این جلسه مفید است و گزارش‌ها و پیشنهاداتی ارائه کردند و این پیشنهادات عملی خواهد شد.

وزیر کشور با بیان اینکه با تلاش‌ها و اقدامات دولت، لایحه مدیریت پسماند تقدیم مجلس شده است، افزود: در این لایحه مشوق‌ها و امتیازات خوبی از جمله بخشودگی مالیات، تعیین سهم شهرداری‌ها و دولت در نظر گرفته شده است تا بتوانیم با اعمال این امتیازات، از موضوعاتی، چون زباله سوز‌ها و تبدیل پسماند‌ها به انرژی حمایت کنیم.

این مسئول گفت: در این لایحه نزدیک به ۲۵ درصد بخشودگی مالیات برای طرح‌های مدیریت پسماند در نظر گرفته شده است.

رحمانی فضلی اقتصادی کردن طرح مدیریت پسماند‌ها را از دیگر موضوعات مطرح شده در این نشست اعلام کرد و افزود: همه دستگاه‌های مرتبط با مسئله مدیریت و جمع آوری پسماند اعلام کردند که در حوزه خود اقداماتی در جهت حمایت از این قبیل طرح‌ها خواهند داشت.

وی گفت: وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد که زمین به صورت رایگان واگذار می‌کند و سازمان محیط زیست نیز برای استقرار زباله سوز با رعایت استاندارد‌های لازم زیست محیطی اعلام آمادگی کرد که این امر می‌تواند در حدود ۲۰ درصد هزینه‌ها را کاهش دهد.

وزیر کشور افزود: موفقیت در اجرای طرح‌های مدیریت پسماند در کشور مستلزم همکاری و مشارکت مردم و شهرداری‌ها است و دولت باید سهم خود را به صورت یارانه پرداخت کند و امتیازات لازم نیز به این طرح‌ها اختصاص یابد.

رحمانی فضلی با بیان اینکه یک ماه بعد مجدداً همین نشست برگزار خواهد شد، گفت: امیدواریم در جلسه ماه آینده به یک راه حل عملی و اجرایی مناسب برسیم که بتوانیم دغدغه مردم خوب کشورمان را در کلان شهر‌ها و به ویژه استان‌های شمالی کشور رفع کنیم.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1527527
ارسال نظر
نظرات