شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 08:56 منتشر شده در مورخ: 1398/07/15 شناسه خبر: 1527755
امحاء ۵۹۶ کیلو فرآورده های خام دامی در دیر
رییس شبکه دامپزشکی شهرستان دیر از امحای ۵۹۶ کیلو فراورده های خام دامی غیر قابل مصرف خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ اسماعیل محمودی صبح امروز در گفتگو با خبرنگار سپاس اظهار داشت: درچهارچوب تشدید نظارتهای دامپزشکی شهرستان دیر، بازرسین شبکه دامپزشکی شهرستان دیر، در ۶ ماهه نخست سال جاری ۵۹۶ کیلوگرم از انواع فرآورده خام دامی غیر قابل مصرف را کشف و امحاء کردند.

وی گفت: نظارت بر تولید و عرضه انواع فرآورده های خام دامی شامل گوشت قرمز و مرغ و سایر فرآورده های خام دامی بوده که امر نظارت، از عرضه تا فروش یکی از وظایف اداره دامپزشکی می باشد.
 
محمودی با بیان اینکه عمدترین تخلفات صورت گرفته در این رابطه با رعایت نکردن موازین بهداشتی می باشد افزود: به همین منظور در شش ماه نخست سال جاری بیش از ۵ هزار نوبت بازدید از مراکز تولید و توزیع فراورده های خام دامی در سطح شهرستان دیر صورت گرفته است.
 
رییس شبکه دامپزشکی شهرستان دیر تصریح کرد: در صورت مشاهده فراورده‌های خام دامی غیر قابل مصرف انسانی متخلفان برابر قانون مورد پیگرد قضایی قرار خواهند گرفت.
 
وی گفت: رعایت نکات فنی و اصول بهداشتی در حمل فراورده های خام دامی از جمله اهداف مورد نظر شبکه دامپزشکی شهرستان دیر می باشد که تاثیر بسزایی در تامین سلامت و حفظ امنیت غذایی شهروندان را دارد.
 
 وی در پایان ز شهروندان خواست به تاریخ انقضاء، شکل ظاهری و تاییدیه دامپزشکی در هنگام عرضه و خریداری فرآورده‌های خام دامی دقت کنند.
 
انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1527755
ارسال نظر
نظرات